Священнослужителями Макарівського вікаріатства організовано зустріч фахівців з наукових бібліотек кількох країн (Київ)
04 липня 2017 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, а також благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), разом з директором Амвросійської бібліотеки м. Мілан (Італія) професором доном Франческо Браскі та професором Свято-Тихонівського православного гуманітарного університету грузинкою Іриною Багратіон-Мухранелі, в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зустрілися з директором наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича цього провідного вищого навчального закладу України професором Олегом Сербіним.
Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці наукових співробітників бібліотеки - викладачів університету імені Т. Шевченка - та кліриків Макарівського вікаріатства. В окремому порядку мова йшла про співпрацю між біблиотекою імені М. Максимовича та міланською Амвросійською бібліотекою.
Директора потужних наукових установ України та Італії домовилися щодо підготовки договору про співпрацю.
Слід відзначити, що в Амвросійській бібліотеці щорічно відбуваються конференції з православної духовності, в яких регулярно беруть участь священнослужителі Макарівського вікаріатства.
Пані Багратіон-Мухранелі, яка постійно працює в наукових фондах бібліотек різних країн, розповіла про роботу відділу стародавніх рукописів Тбіліської бібліотеки.
Для групи, очолюваної архієпископом Іларієм, провели екскурсію науковими музеями університету. Завідуюча відділом рідкісних книг та рукописів кандидат філософських наук Катерина Кучмай, разом з провідним спеціалістом відділу Дмитром Лукіним і головним бібліотекарем Ангелиною Кириченко, ознайомила відвідувачів з рідкісними та цінними виданнями, стародруками та розповіли про особливості роботи.
Так через священнослужителів Української Православної Церкви закладено основи співробітництва провідних наукових установ України, Італії та Грузії.
Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.