Урочиста Академія до Дня народження Святителя Димитрія Ростовського (Макарів, Макарівське)
17 грудня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, очолив урочисту Академію, присвячену дню народження Святителя Димитрія Ростовського.
Захід відбувся в Макарові, на батьківщині Святителя, який народився в цьому козацькому містечку в грудні 1651 року.
Урочисту зустріч було організовано Макарівським вікаріатством, відділом культури, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації та макарівським Центром творчості дітей та юнацтва ім. Свт. Димитрія Ростовського (Данила Туптала).
Розпочинаючи урочисте зібрання, яке відбулося в актовому залі Центру творчості дітей та юнацтва, єпископ Макарівський підкреслив вагомість багатогранних трудів Святителя Димитрія Ростовського. Також владика зазначив, що в наш час нам необхідно впроваджувати в життя його духовну, літературну, мистецьку та педагогічну спадщину.
До присутніх звернулися прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров) та директор Центру творчості дітей та юнацтва Ігор Годенков. Було зазначено, як важливо в наш час, продовжуючи справу Святителя Димитрія, всіляко співпрацювати служителям Церкви Христової та всім, хто причетний до педагогіки та мистецтва. Адже будь-яка справжня творчість є співтворчістю з Богом.
Перед присутніми виступили учасники хорових колективів Макарівщини. Фолькльорні гурти "Сік землі" парафії Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, "Калиновий гай" парафії на честь ікони Божої Матері "Всецариця" с. Осикове та "Лебедина пісня" парафії Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище виконали духовні канти, автором яких є Святитель Димитрій, та українські народні пісні. Пролунали піснеспіви й у виконанні Людмили Салюти, представника парафії Різдва Божої Матері с. Ясногородка.
Юні вихованці Центру творчості дітей та юнацтва - фолькльорно-етнографічний гурток "Дивокрай", літстудія "Сузір’я", а також дитячий колектив "Дзвін" Брусилівського району Житомирської єпархії та театральний гурток Бишівської ЗОШ представили слухачам пісні та вірші про Україну, рідний край, мрії, мир на Землі.
Участь у святковому заході взяли й учні Макарівського ліцею та гості з Києва.
У виконанні координатора урочистої Академії Тамари Отрох, співробітниці Центру творчості дітей та юнацтва, пролунали рядки з "Алфавіту духовного" та інших праць Святителя Димитрія Ростовського.
Зі своєю поезію ознайомила всіх місцева поетеса, голова Макарівської районної організації "Конгрес літераторів України", член-кореспондент Всеукраїнської академії культурної спадщини українського козацтва Паша Гран. Вона подякувала за організовану зустріч та підкреслила вагомість співпраці між представниками творчої інтелігенції та кліриками Макарівського вікаріатства, як на місцях, так і повсюди.
Також свої вірші читала поетеса, Заслужений працівник культури України, голова ВГО "Поступ жінок-мироносиць", член Правління МГО "Земляцтво Придніпров’я", почесна громадянка с. Шевченкове (батьківщини Т. Г. Шевченка) Зоя Ружин, яка наголосила на тому, що надбання Димитрія Ростовського ми з відповідальністю повинні впроваджувати не тільки на землі, де народився Святитель, але й скрізь в Україні та інших країнах світу, бо духовна спадщина Святителя є прикладом всебічного і всеохоплюючого розвинення людської особистості.
Із своїми поетичними доробками виступив і голова Київської обласної організації "Конгрес літераторів України", член Міжрегіональної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. В. Даля Ігор Годенков.
Юні учасники зустрічі отримали з рук Преосвященнішого єпископа Іларія подарунки до Дня святого Миколая. Також подарунки було підготовлено для всіх учасників урочистої Академії.
В ході проведення свята відбулася виставка приватної колекції українських хусток, з історією яких глядачів ознайомила заступник генерального директора київського журналу "Справи сімейні" Людмила Грабовенко.
Академія на честь пам’яті Святителя Димитрія Ростовського проводиться на батьківщині святого вже багато років поспіль, але вперше вона відбулася саме в Центрі творчості дітей та юнацтва. Організаторами було підкреслено, що це є потужним кроком співпраці між священнослужителями та педагогами і творчою інтелігенцією. Адже подібна взаємодія є вкрай необхідною для позитивного формування молоді та підростаючого покоління, які так потребують прикладів, на основі яких вони можуть формуватися як всебічно розвинені особистості.
Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.