Пасхальне послання єпископа Макарівського Іларія


Ви також можете завантажити цей pdf-файл у новому вікні.

Далі пропонуємо Вашій увазі текстовий варіант Послання.


 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященнішого Іларія,
єпископа Макарівського,
вікарія Київської Митрополії,
Керуючого Макарівським вікаріатством
Київської єпархії Української Православної Церкви

Очистимо почуття й побачимо Христа,
неприступним світлом воскресіння осяяного,
І ясно почуємо: «Радійте!», піснеспів перемоги співаючи.
Пасхальний канон, 1 пісня

До натхненних слів, у яких ми оспівуємо Воскресіння Христове, хочу додати і своє привітання всім, хто несе свої послухи та трудиться на ниві Господній у нашому Макарівському вікаріатстві, всім вірним чадам нашої Церкви і всім тим, хто ще не зустрів Христа та кому буде дано, можливо, зустріти Христа Воскреслого, Христа Переможця, якщо ми, християни, будемо явленням слави Його!

Ми маємо бути такими, щоб кожен із тих, хто оточує нас, кожна людина, яка нас зустріне, побачила б через нас неземне світло, не тимчасове, а вічне світло сяяння Божого. Ми, православні віруючі, маємо свідчити перед усіма людьми про Бога, про Христа Воскреслого, про переможну любов, про те, що Свята Церква, яка є вищою за все земне і вчить нас бути небайдужими до усього, що відбувається навколо нас, – це Тіло Христове, військо непереможне.

Наше покликання в тому, щоб там, де темно, – стати світлом, там, де віри немає, – принести впевненість віри, там, де не залишилося надії, – сяяти надією, там, де згасає любов, – бути непереможною любов’ю!

Ми маємо бути прикладом справжньої людини, людини, яка є живим образом Спасителя Христа, з’єднана з Богом нерозлучно, людини, яка віддає всю себе на служіння Богу, Святій Церкві та іншим людям!

Нинішнього року ми відзначаємо 1000-ліття з дня преставлення святого рівноапостольного великого князя Володимира, хрестителя землі нашої. Саме через нашого київського князя відбувся визначальний історичний крок: ми стали православними християнами.

Але замало називати себе так. Замало визначати себе належними до Церкви тільки тому, що ми хрещені в ній. Необхідно жити по-Христовому, навчитися довіряти Богові, бути людиною Церкви, жити її життям, життям Неба на землі.

Протягом Великого посту, яким ми готували себе до Пасхи, з благословення нашого Блаженнішого Владики Онуфрія, Предстоятеля нашої Української Православної Церкви, ми сугубо постували і возносили молитви за мир у нашій багатостраждальній Україні. Але і зараз, у період Пасхальної радості, не послабляймо молитов за нашу землю, за справедливий мир у ній, за охоронців-захисників держави нашої.

І продовжимо надавати діяльну допомогу тим, хто її потребує. Зробимо все залежне від нас, щоб ми воскресли і жили життям Церкви, щоб воскресла Україна, щоб Бог переміг. А перемога Божа – це царственна свобода через любов у Христі.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

З пасхальною любов’ю і благословенням,
Іларій,
єпископ Макарівський,
вікарій Київської Митрополії,
Керуючий Макарівським вікаріатством
Київської єпархії Української Православної Церкви

Пасха Господня,
2015 р., м. Київ