Владика відвідав міжнародну християнську конференцію в Ріміні (Італія)

 

З 24 по 27 серпня 2014 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви, Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, керуючий Макарівським вікаріатством, відвідав міжнародну наукову конференцію в м. Ріміні (Італія) на запрошення організаторів.

Разом з владикою участь у заході взяли прес-секретар Макарівського вікаріатства, співробітник Відділу благодійності та соціального служіння Української Православної Церкви архімандрит Філарет (Єгоров), викладач національного університету "Києво-Могилянська Академія" та Паризького університету Сорбонни Костянтин Сігов, викладач Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та кількох навчальних закладів Європи Олександр Філоненко, інші науковці та соціальні волонтери з України, а також православні священики, які несуть свій послух в Європі, - настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар), настоятель парафії Покрова Пресвятої Богородиці м. Лугано (Швейцарія) ієромонах Святослав (Засенко).

Ця конференція із назвою "Мітинг", тобто "зустріч", покликана показати християнську присутність в культурі, політиці, економіці та інших сферах суспільного життя, створити простір для спілкування у вирішенні викликів часу. Захід збирає щорічно близько 800 тисяч небайдужих людей. В першу чергу - науковців, богословів, митців, державних діячів Італії, до яких приєднуються запрошені з різних країн світу.

Наукове зібрання проходить на території гігантського експоцентру і об’єднує в собі різні формати: виставки, лекції, семінари, дискусії, концерти, вистави, навіть спортивні заходи. І звичайно - живе спілкування.

Організатором коференції є християнський рух Італії "Спілкування та звільнення", а темою цьогорічного форуму стало: "До околиць Землі та існування: доля не полишила людину саму".

Під околицями, периферіями, можна розуміти і околиці географічні - як, наприклад, це було представлено на виставках "З околиць християнства Ефіопія підносить свої руки до Бога" або "Притчі Сходу. Християнство і виклики нового тисячоліття", присвячена Вірменії, і околиці історичні - як виставка "З глибин віків: витоки спілкування та громади у давній Сирії"; околиці суспільно-політичні - виставка "Випромінюючи красу. Новий початок на краю Землі" про сучасний стан Єгипту, околиці наукові - виставка "Дослідники". Було представлено й чимало виставок меншого масштабу, що зовсім не означає їхнє менше значення.

Єпископ Іларій під час зустрічей з учасниками з різних країн світу розповідав про роботу комітету з біоетики та етичних питань. Окрему увагу було приділено соціальному служінню, яке звершується в Макарівському вікаріатстві.

Владика разом з архімандритом Філаретом відвідав Центр реабілітації наркозалежних "L'imprevisto" (укр. - "несподіваність"), який знаходиться неподалік від Ріміні, в м. Пезаро. Вони ознайомилися з його досягненнями та розповіли про роботу центру реабілітації наркозалежних в Україні, до якої підключаються священнослужителі Макарівського вікаріатства, надаючи духовну допомогу тим, хто її потребує.

Єпископ Макарівський передав поклін і привітання організаторам Мітингу від Блаженнішого митрополита Онуфрія. Також Преосвященніший владика зазначив, що досвід подібних зустрічей є необхідним для Італії і може поширюватися для інших країн як чудовий майданчик для діалогу між представниками різних галузей науки, державними діячами, богословами, священнослужителями і взагалі зацікавленими людьми з метою підняття та вирішення різноманітних етичних, соціальних та гуманітарних питань.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.



Центр реабілітації в Пезаро, Італія