Владика взяв участь у літургії в Лазареву суботу (Київ, Лавра)
По завершенні сорока днів Великого посту Святою Православною Церквою встановлено два особливих свята - це Лазарева субота та двонадесятий (один з дванадцяти найбільших свят) празник - Вхід Господа до Єрусалима (відомий також як Вербна неділя або Неділя ваій*).
У Лазареву суботу Церква згадує найвеличніше чудо, яке звершив Христос за час Свого земного життя - воскресіння Лазаря, який на тот момент був вже чотири дні як померлий.
У цей день, 23 квітня 2016 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, взяв участь у звершенні літургії святого Іоанна Златоустого, яка відбулася в Трапезному храмі святих преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Богослужіння очолив Намісник Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, йому також співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, братія та гості обителі, викладачі Київських духовних шкіл у священному сані. Слід зазначити, що цей день є по-особливому пам'ятним для Високопреосвященнішого Павла, адже в 1997 році саме в Лазареву суботу відбулася його архієрейська хіротонія.
Після Євангельського читання архієпископ Макарівський Іларій звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді, у якій розповів про історію та значення величної події воскресіння Лазаря. "Наше єство втратило пізнання світу, - сказав владика, - ми не можемо бачити ангельський світ, ад, те, що знаходиться за межою цього матеріального світу. А наша байдужість до спасіння шкодить нам. І тому Свята Церква нагадує нам про загальне воскресіння, про те, що є ад і рай. І тому Господь воскрешає Лазаря, щоб ми повірили в те, що є інший світ, щоб ми увірилися в цьому. А заставою нашого майбутнього воскресіння є наші добрі справи, любов до ближніх і любов до Бога".
По завершенні богослужіння митрополит Павел подякував усім за молитви. Архієпископ Іларій від імені всіх присутніх привітав Намісника Лаври з високою нагородою - правом носіння другої панагії - та річницею архієрейської хіротонії. Владика побажав Високопреосвященнішому Павлу міцності та сил у служінні Матері-Церкві. Хор студентів Київської духовної академії та семінарії проспівав многоліття.
*Така назва походить від грецького слова "вайя", тобто "гілка", оскільки в південних країнах у цей день за традицією люди приходять до храму з гілками пальми, подібно до того, як мешканці Єрусалима зустрічали Іісуса з пальмовими гілками (див. Ін.12:13). У нашій, більш холодній країні замість пальмових приносять гілки верби, адже нерідко іншої зелені в цей час не буває.
За матеріалами офіційного сайту Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.