Архієрейська служба в с. Мрія (Білорогодське)

11 червня 2016 року, в день пам'яті святителя-сповідника Луки Кримського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій звершив Божественну літургію на Свято-Успенській парафії с. Мрія Києво-Святошинського району.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Білогородського благочиння протоієрей Ростислав Корчак, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), духівник Білогородського благочиння протоієрей Анатолій Оверковський, настоятель храму протоієрей Олег Побережний і клірики вікаріатства. Серед них - протоієрей Михаїл Колода, який очолює парафію Казанської ікони Божої Матері та є директором дитячого будинку сімейного типу. Він приїхав на свято разом зі своїми вихованцями.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій розповів про земний шлях святителя та сповідника Луки, підкресливши його подвиг священнослужителя, який виконував свій послух у дуже непрості для Церкви Христової часи. Також керуючий вікаріатством навів приклади новітньої історії щодо допомоги святителя-сповідника нужденним людям, які звертаються по його допомогу та підтримку. Архієрей зазначив, що цього святого шанують не лише в Україні, але й у інших країнах світу.

Після сугубої єктенії священнослужителі піднесли молитву за мир в Україні.

По завершенні літургії відбувся чин славлення перед іконою святого, в якій знаходиться частка його святих мощей, з піднесенням молитви до нього.

Архієпископ Іларій тепло привітав усіх парафіян зі святом і передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Благочинний Білогородського благочиння подякував архієрею за звершену літургію, виголошену проповідь і передане благословення Його Блаженства.

Настоятель храму зазначив вагомість спільної молитви разом з архіпастирем.

Також владика Іларій подякував священнослужителям за сумлінне виконання послухів на ввірених їм парафіях.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.Архієпископ Макарівський Іларій звертається до присутніх зі словом проповіді


Ліворуч - благочинний Білогородського благочиння протоієрей Ростислав Корчак, праворуч - благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров)