АНОНС: У Свято-Михайлівському храмі м. Боярка перебуватиме чудотворна ікона Чорнобильського Миколая Чудотворця (Боярське)

Перші офіційні відомості про ікону відносяться до 1840 р. Згідно "Історичним нотаткам" професора Лаврентія Похелевича, ікона в місті шанувалася як чудотворний образ, що зцілював багатьох. Образ постійно знаходився в церкві міста Чорнобиль.

У 1920 р. святий образ був підданий атеїстичному знущанню: ризу з ікони зірвали і хотіли здати в металобрухт, сама ікона розрубана на 3 частини. Віруючі врятували ікону і до 1942 р. вона перебувала в благочестивій родині. У роки радянської влади церква залишалася діючою, і багато безнадійно хворих отримували від чудотворного образу зцілення і допомогу.

І ось вибухнув 1986 р.: через страшну аварію на АЕС місто спорожніло, весь район був евакуйований. Церкву багато разів намагалися пограбувати, але святитель Миколай чудним образом не давав грабіжникам змоги здійснити свої плани.

У 1990 р. в зоні відчуження з небувалою силою поширилися лісові пожежі, вогонь вже підходив впритул до житла самоселів. Зневірені люди вийшли назустріч вогню з іконами, серед яких був і "Чорнобильський" образ святителя Миколая. І всі стали свідками ще одного дива: на очах у всіх верховий вогонь раптом повернув в сторону річки і швидко згас.

У даний час чудотворний образ перебуває в храмі на честь пророка Божого Іллі.