Фасова, монастир на честь ікони Божої Матері "Услишательниця"

Переглянути усі новини парафії с. Фасова можна за посиланням.

Фото храму

 

Настоятель

Архімандрит Кирил (Білан) (переглянути детальну інформацію про настоятеля)

Престольне свято

  • 22 травня (за новим стилем), Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських до Барі
  • 5 жовтня (за новим стилем) на парафії також відзначається свято на честь ікони Божої Матері "Услишательниця"

Святині

  • Чудотворна ікона Божої Матері "Услишательниця"
  • Частка мощей Святителя Миколая, Мірлікійського Чудотворця
  • Частка мощей Святителя Димитрія Ростовського
  • Частка мощей святого Великомученика та Цілителя Пантелеїмона

Розклад служб

 

Адреса

 

Загальна інформація про храм

Свято-Миколаївський храм був побудований у Фасовій в 1748 р. і неодноразово перебудовувався. Був закритий в 1960 р., коли помер останній священик прот. Михаїл Науменко, і був переобладнаний під комору, де зберігали зерно льону. В 1985 р. був остаточно знищений безбожною владою.

В 1997 р. під храм було переобладнано колишнє приміщення початкової школи, де служби відбувалися постійно до заснування монастиря. Церква вміщувала близько 100 осіб. При парафії діяла недільна школа, в якій навчалося близько 20 учнів. Адреса старої церкви: вул. Франка, 7, с. Фасова, Макарівський район, Київська обл., 08044

Храм Святителя Миколая Чудотворця, с. Фасова, Макарівський район, Київська область, Україна

У 1999 році на парафії сталося диво - тут обновився список ікони Пресвятої Богородиці, яка іменується "Услишательниця". Від ікони відбулися зцілення людей і інші події, що свідчили про особливу милість Божу та заступництво Небесної Владичиці тим, хто з вірою молився перед святим образом.

Ці випадки були належним чином зафіксовані й представлені на розгляд священноначалія. І в 2010 році рішенням Священного Синоду, засідання якого проходило під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), список ікони в с. Фасова було визнано чудотворним. Чин прославлення фасовського образу Божої Матері "Услишательниця" відбувся 5 жовтня 2011 року.

У 2009 році Його Блаженством Блаженнішим Володимиром було освячено місце під будівництво нового собору на честь цієї ікони, до речі - єдиного в світі.

05 жовтня 2013 року відбулася перша літургія в новозбудованому храмі.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 27 жовтня 2015 року (Журнал №45) на базі парафії було засновано жіночий монастир на честь ікони Божої Матері "Услишательниця". Старшою сестрою стала монахиня Архелая (Король).

Головний храм обителі було добудовано та 05 жовтня 2016 року освячено сонмом архієреїв.

   
   

 Витяги з документів

Витяг з рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 грудня 2010 року, журнал №38:

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України

- СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про встановлення в Київській єпархії місцевого святкування на честь ікони Божої Матері "Услишательниця".

- УХВАЛИЛИ:

  1. Благословити встановлення в Київській єпархії місцевого святкування на честь ікони Божої Матері "Услишательниця".
  2. Святкування на честь ікони Божої Матері "Услишательниця" звершувати 22 вересня/5 жовтня.

 

 

Витяг з рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 27 жовтня 2015 року, журнал №45:

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

СЛУХАЛИ: 1. Інформацію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про утворення жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» Київської єпархії Української Православної Церкви на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Фасова Макарівського району Київської області).

...

УХВАЛИЛИ:

1. Благословити:

  • а) утворити жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» Київської єпархії Української Православної Церкви на місці Свято-Миколаївської парафії (с. Фасова Макарівського району Київської області);
  • б) прийняти та зареєструвати Статут жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» Київської єпархії Української Православної Церкви.

...

 

Собор на честь ікони Божої Матері "Услишательниця"

Собор на честь ікони Божої Матері "Услишательниця", с. Фасова, Макарівський район, Київська область, Україна

Історія походження ікони Божої Матері "Услишательниця"

 

 

Вперше ікона з такою назвою була явлена на Афоні. Від неї преподобний Косма Афонський почув голос Самої нашої Небесної Владичиці та Її Сина, Господа нашого Іісуса Христа.

В храмі с. Фасова, єдиному в світі храмі на честь цієї святині, зберігається список ікони, який Рішенням Священного Синоду УПЦ був визнаний чудотворним через численні чудеса, що звершувалися від нього.

 
Чудотворний образ Божої Матері "Услишательниця", с. Фасова


Загальне фото священнослужителів після звершення Божественної літургії 05 жовтня 2012 року. Праворуч - чудотворна ікона

Фото від 05.10.2013. На стіні олтаря - чудотворний образ Божої Матері "Услишательниця".
Перед престолом, лицем до ікони, стоїть нині спочилий архієпископ Макарівський Іларій, який був Керуючим Макарівським вікаріатством з моменту створення вікаріатства й до самої своєї смерті в 2018 р.