Плахтянка, парафія Архістратига Божого Михаїла
Фото храму |
|
Настоятель |
Священик Іоанн Нємєш (переглянути детальну інформацію про настоятеля) |
Престольне свято |
19 вересня (за новим стилем), Чудо Архістратига Михаїла в Хонех |
Святині |
|
Розклад служб |
|
Адреса |
Храм Архістратига Михаїла, вул. Жовтнева, 151-А, с. Плахтянка, Макарівський район, Київська обл., 08030 |
Загальна інформація про храм |
Типовий храм, вміщує близько 50 осіб. Раніше у селі храму не було. У пострадянські часи вірян с. Плахтянка окормлював священик сусіднього села. У 2005 році на селі було зареєстровано власну парафію, майже одразу почали будувати храм. З благословення Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, у 2009 році храм було освячено Преосвященнішим єпископом Макарівським Іларієм (Шишковським) на свято Архістратига Михаїла. При парафії діє недільна школа, в якій навчаються близько 10 учнів. |
.
Спомин чуда Архістратига Михаїла, що в Хонех
Побачили Тебе води, Боже,
побачили Тебе води й убоялися,
затремтіли безодні.
Псалтир
Дуже давно, ще коли апостоли ходили від міста до міста й сповіщали людям Благу Звістку, святий Іоанн Богослов опинився у місцевості біля міста Ієрополя у Фрігії. В Ієропільській пустелі Апостол прорік, що це місце буде часто відвідувати Архангел Михаїл і за волею Божою тут відбуватимуться чудеса.
Джерело зцілень
Сплинув час, і в пустелі, в місцевості під назвою Херотопа, відкрилося джерело.
Через його воду зцілялося багато людей: і віруючих у Христа, і язичників. Багато з останніх, отримавши зцілення, приймали хрещення в цьому самому джерелі.
Один з жителів Лаодикії, який не знав Христа, мав німу дочку. Якось уві сні він побачив святого Архістратига Михаїла, який сповістив йому, що дочка отримає зцілення, якщо вип'є води з цього джерела. Дівчина дійсно зцілилася й почала говорити. Тоді вся їхня сім'я хрестилася, а стараннями вдячного батька поруч з джерелом було побудовано храм на честь Архістратига Михаїла.
Хтось мав доглядати за храмом, і при ньому оселився благочестивий чоловік на ім'я Архіпп, який протягом 60 років виконував тут пономарське служіння. Він очікував Царства Божого і тому нехтував земними зручностями. Він спав на камінні і мав усього дві переміни одягу. На одній він спав, іншу носив протягом року. Потім міняв їх місцями.
Злі задуми
Проповіддю Христа та прикладом свого богоугодного життя Архіпп багатьох язичників навертав у християнство. Це дуже дратувало місцевих ідолопоклонників. І вони замислили храм зруйнувати, а доглядача, який ніколи не покидав його, вбити. І, здавалося, цьому сприяла сама природа.
Храм знаходився біля підніжжя гори, а згори стікали дві ріки. І ось заздрісники вирішили об'єднати русла двох річок і спрямувати потужний водний потік у бік храму. Архіпп знав про їхні наміри, але не покинув храма, а натхненно молився в ньому про відвернення біди.
Чудесне заступництво
Могутній потік з ревом нісся униз. Раптом біля храму з'явився святий Архістратиг Михаїл. Він ударив жезлом по горі, в якій відкрилася широка розщілина, і звелів воді текти туди. Храм було врятовано.
Побачивши таке дивне чудо, язичники зі страхом утекли, а святий Архіпп та християни, що зібралися до храму, славили Бога і дякували святому Архістратигу Михаїлу за заступництво.
Так язичників було посоромлено, храм збережено, а святий Архип прожив на цьому святому місці біля Ієраполя до старості. У пам'ять про чудо, це місце отримало назву Хони, що означає "розщілина". Відбулися ж усі ці події у IV столітті.
За матеріалами сайтів Православний календар, Тетянин день та Православіє в Україні.