Плахтянка, парафія Архістратига Божого Михаїла

Фото храму

Храм Архістратига Божого Михаїла, с. Плахтянка, Макарівський район, Київська область, Україна

Настоятель

Священик Іоанн Нємєш (переглянути детальну інформацію про настоятеля)

Престольне свято

19 вересня (за новим стилем), Чудо Архістратига Михаїла в Хонех

Святині

 

Розклад служб

 

Адреса

Храм Архістратига Михаїла, вул. Жовтнева, 151-А, с. Плахтянка, Макарівський район, Київська обл., 08030

Загальна інформація про храм

Типовий храм, вміщує близько 50 осіб.

Раніше у селі храму не було. У пострадянські часи вірян с. Плахтянка окормлював священик сусіднього села. У 2005 році на селі було зареєстровано власну парафію, майже одразу почали будувати храм. З благословення Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, у 2009 році храм було освячено Преосвященнішим єпископом Макарівським Іларієм (Шишковським) на свято Архістратига Михаїла. При парафії діє недільна школа, в якій навчаються близько 10 учнів.

 
   
   
   

.


Спомин чуда Архістратига Михаїла, що в Хонех

Ікона Преподобної Параскеви СербськоїПобачили Тебе води, Боже,
побачили Тебе води й убоялися,
затремтіли безодні.
Псалтир

Дуже давно, ще коли апостоли ходили від міста до міста й сповіщали людям Благу Звістку, святий Іоанн Богослов опинився у місцевості біля міста Ієрополя у Фрігії. В Ієропільській пустелі Апостол прорік, що це місце буде часто відвідувати Архангел Михаїл і за волею Божою тут відбуватимуться чудеса.

Джерело зцілень

Сплинув час, і в пустелі, в місцевості під назвою Херотопа, відкрилося джерело.

Через його воду зцілялося багато людей: і віруючих у Христа, і язичників. Багато з останніх, отримавши зцілення, приймали хрещення в цьому самому джерелі.

Один з жителів Лаодикії, який не знав Христа, мав німу дочку. Якось уві сні він побачив святого Архістратига Михаїла, який сповістив йому, що дочка отримає зцілення, якщо вип'є води з цього джерела. Дівчина дійсно зцілилася й почала говорити. Тоді вся їхня сім'я хрестилася, а стараннями вдячного батька поруч з джерелом було побудовано храм на честь Архістратига Михаїла.

Хтось мав доглядати за храмом, і при ньому оселився благочестивий чоловік на ім'я Архіпп, який протягом 60 років виконував тут пономарське служіння. Він очікував Царства Божого і тому нехтував земними зручностями. Він спав на камінні і мав усього дві переміни одягу. На одній він спав, іншу носив протягом року. Потім міняв їх місцями.

Злі задуми

Проповіддю Христа та прикладом свого богоугодного життя Архіпп багатьох язичників навертав у християнство. Це дуже дратувало місцевих ідолопоклонників. І вони замислили храм зруйнувати, а доглядача, який ніколи не покидав його, вбити. І, здавалося, цьому сприяла сама природа.

Храм знаходився біля підніжжя гори, а згори стікали дві ріки. І ось заздрісники вирішили об'єднати русла двох річок і спрямувати потужний водний потік у бік храму. Архіпп знав про їхні наміри, але не покинув храма, а натхненно молився в ньому про відвернення біди.

Чудесне заступництво

Могутній потік з ревом нісся униз. Раптом біля храму з'явився святий Архістратиг Михаїл. Він ударив жезлом по горі, в якій відкрилася широка розщілина, і звелів воді текти туди. Храм було врятовано.

Побачивши таке дивне чудо, язичники зі страхом утекли, а святий Архіпп та християни, що зібралися до храму, славили Бога і дякували святому Архістратигу Михаїлу за заступництво.

Так язичників було посоромлено, храм збережено, а святий Архип прожив на цьому святому місці біля Ієраполя до старості. У пам'ять про чудо, це місце отримало назву Хони, що означає "розщілина". Відбулися ж усі ці події у IV столітті.

За матеріалами сайтів Православний календар, Тетянин день та Православіє в Україні.