Осикове, парафія на честь ікони Божої Матері "Всецариця"

Усі новини парафії на честь ікони Божої Матері "Всецариця" с. Осикове (переглянути).

Фото храму

Храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця", с. Осикове, Макарівський район, Київська обл., Україна

Настоятель

Архімандрит Філарет (Єгоров) (переглянути детальну інформацію про настоятеля)

Клірики парафії

Диякон Марк Серчук (переглянути детальну інформацію)

Престольне свято

31 серпня (за новим стилем), свято на честь ікони Божої Матері "Всецариця"

Святині

Частка мощей преподобного Никодима, просфорника Печерського.

Розклад служб

Кожної п’ятниці зранку, з 09:00, – Акафіст Хресту Господню або Страстям Христовим.

Підрозділи та проекти

 

Звершуються особливі молитви за онкохворих.

Функціонує недільна школа, в якій навчається близько 15 дітей.

Парафія тісно співпрацює з фондом «Милосердя та здоров’я» КОДА та іншими соціально-благодіними установами України та інших країн. Опікується лікарнями, тюрмами, дитячими будинками та іншими соціальними установами. При парафії створено Пункт милосердя. 

Адреса

Храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця", вул. Горького, с. Осикове, Макарівський район, Київська обл., 08063

Загальна інформація про храм

Типовий храм, який вміщує близько 50 осіб.

Православного храму в невеликому селі Осикове ніколи не було. До Великої Вітчизняної війни в селі жили німці; воно називалося «німецькою колоною», і є інформація, що у свій час там була кірха.

З відродженням парафії в селах Лишня та Осикове (1996 р.), які належать до однієї сільської ради, з лютого 1997 р. в селі почали звершуватися богослужіння. Спільним рішенням громади, благодійників та священика, з благословення священноначалія, в 2009 р. в селі розпочали будувати свій храм на честь ікони Божої Матері «Всецариця». Літургії почали звершуватися регулярно в пристосованому приміщенні – спочатку раз на тиждень, а згодом і частіше. Наразі в селі є свій хор, а громада, яка продовжує формуватися, активно займається духовно-просвітницькою роботою.

 
   
   
   

.


Ікона Божої Матері "Всецариця"

Ікона Божої Матері "Всецариця" 31 серпня за новим стилем звершується свято ікони Божої Матері «Всецариця», також відомої за своєю грецькою назвою «Пантанасса».

Ця ікона була написана в ХVII столітті і біля двохсот років безвісно перебувала у Ватопедському монастирі на Афоні. Чудотворний образ «Всецариці» (саме так перекладається з грецької слово «Пантанасса») і по сьогодні зберігається в соборному храмі обителі, зліва від Царських врат.

За переданням, одного разу перед афонською іконою Божої Матері «Всецариця» з’явився молодий чоловік. Він стояв перед образом і щось нерозбірливо бурмотів. Раптом лик Богородиці блиснув подібно до молнії, і якась невидима сила відкинула молодого чоловіка на землю. Як тільки він прийшов до тями, то зі сльозами на очах сповідав отцям, що був далеким від Бога і займався магією. А до Ватопеду прийшов, щоб перевірити свою силу на іконах. Втручання Богородиці переконало молодого чоловіка змінити своє життя – він постригся в ченці й залишився на Святій Горі. Таким чином «Всецариця» вперше явила себе. Пізніше почали помічати, що ця ікона цілюще впливає й на хворих з різними злоякісними пухлинами.

Іконі Божої Матері «Всецариця» написан дивовижно зворушливий акафіст, який був перекладений з грецького оригіналу. В цьому тексті міститься багато прохань до Богоматері, Яка іменується «Губителькою ракової язви», «Таємничою насолодою тих, хто люто страждає». Лейтмотив акафісту – думка про необхідність причащання Святих Христових Таїн, Які є істинним Джерелом здоров’я та безсмертя. Божа Матір тут прославляється як «Подателька Небесного Хліба», Яка Своїм перстом вказує на Божественну Євхарістію, а також уподіблюється священним предметам, які слугують для долучення до Святих Таїн: «Радій, Чаше, Яка Христу долучає», «Радій, Лжице золота, виповнена Божественних Таїн».

На іконі «Всецариця» зображена Божа Матір, Яка воссідає на троні в царському багряному одязі з Богонемовлям на колінах. Правою рукою Пречиста вказує на Свого Сина як на Спасителя. Руки Христа не торкаються Матері. Іісус зображений як Царственний Син Божий: у лівій руці Він тримає сувій, а правою благословляє.

По сторонах від Цариці Небесної – два Ангели, які вклоняються. Ангел, що стоїть праворуч від Богоматері, вказує на Неї руками таким чином, як це зазвичай зображується на іконах «Усіх скорботних Радість», де небесні сили увіщують людей, які страждають, звернутися з вірою до Пресвятої Богородиці. Ангел, що знаходиться ліворуч від Пріснодіви, предстоїть у глибокому благоговійному мовчанні (жест схрещених на грудях рук), а його ліве крило піднесене у жесті привітання, подібно до зображення Архангела Гавриїла на багатьох іконах Благовіщення.

За матеріалами інтернет-порталу taday.ru

Тропар, глас 4

Образом радостотворным честныя Всецарицы, желанием теплым взыскающих благодати Твоея спаси, Владычице; избави от обстояний к Тебе прибегающих; от всякия напасти огради стадо Твое, к заступлению Твоему взывающее присно.

Кондак (з акафісту)

Новоявленней Твоей иконе предстояще вернии умильно, воспеваем Ти, Всецарице, раби Твои; ниспосли цельбы к Тебе притекающим ныне рабом Твоим, да вси радостно зовем Ти: Радуйся, Всецарице, недуги наша благодатию исцеляющая.

Молитва перед іконою Божої Матері "Всецариця"

О, Всеблагая, досточудная Богородице, Пантанасса, Всецарице! Несмь достоин да внидеши под кров мой! Но яко милостиваго Бога любоблагоутробная Мати рцы слово, да исцелится душа моя и укрепится немоществующее тело мое. Имаши бо державу непобедимую, и не изнеможет у Тебе всяк глагол, о Всецарице! Ты за мя упроси, Ты за мя умоли. Да прославляю преславное Твое имя всегда, ныне и в бесконечныя веки.Аминь.

Один з можливих перекладів українською:

О, сповнена благості, гідна подиву Богородице, Пантанасса, Всецарице! Я недостоїн, щоб Ти увійшла під мою крівлю! Але, як Ти є сповненою милосердя Матір’ю милостивого Бога, скажи слово, да зцілиться душа моя і укріпиться моє тіло, вражене неміччю. Бо Ти маєши нездоланну державу, і не зостанеться безсилим жодне з Твоїх слів, о Всецарице! Ти за мене упроси, Ти за мене ублагай. Да славитиму преславне Твоє ім’я завжди, зараз і в нескінченні часи. Амінь.