Рожів, парафія Успіння Пресвятої Богородиці

Усі новини парафії на честь Успіння Пресвятої Богородиці с. Рожів (переглянути).

Фото храму

Храм Успіння Пресвятої Богородиці, с. Рожів, Макарівський район, Київська область, Україна

Настоятель

Протоієрей Віктор Мозговий (переглянути детальну інформацію про настоятеля)

Престольне свято

28 серпня (за новим стилем), Успіння Пресвятої Богородиці

Святині

Місцево пошанована ікона Божої Матері "Августовська"

Розклад служб

 

Адреса

Храм Успіння Пресвятої Богородиці, Червона Площа, 49, с. Рожів, Макарівський район, Київська обл., 08043

Загальна інформація про храм

Нетиповий храм, вміщує близько 40 осіб.

До революції в селі існував храм на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, збудований за деякими даними в 17 ст. Після революції в 30-ті роки храм було зруйновано. Парафіяльне життя було відроджено після Великої Вітчизняної війни. Але в 60-х роках життя громади припинилося.

У 1993 році було розпочато будівництво типового храму, яке не було закінчено. Зараз служби відбуваються в пристосованому приміщенні.

 
   
   
   

.


Успіння Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 1

В рождестве девство сохранила еси,/ во успении мира не оставила еси, Богородице,/ преставилася еси к животу,/ Мати сущи Живота,// и молитвами Твоими избавляеши от смерти души наша.

Кондак, глас 2

В молитвах Неусыпающую Богородицу/ и в предстательствах непреложное упование/ гроб и умерщвление не удержаста:/ якоже бо Живота Матерь/ к животу престави// во утробу Вселивыйся приснодевственную.

Пропонуємо Вашій увазі також розповіді, статті та проповіді до свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Про особливості служби (російською):


Ікона Божої Матері "Августовська"

Місцево пошанована ікона Божої Матері "Августовська"Свято цієї ікони припадає на 14 вересня за новим стилем.

На іконі Матір Божа зображена такою, як Вона з’явилася руським воїнам перед черговим наступом під час Першої Світової війни, в 1914 році. За розповіддю очевидців, перед боєм, вночі, біля 11 години ночі, солдати побачили на небі Пречисту Діву, Яка однією рукою тримала Господа Іісуса Христа, а іншою показувала на захід. Всі хто це бачив – і солдати, й офіцери – впали на коліна і почали молитися. Це чудесне видіння довго ясніло перед військом, потім змінилося у хрест і потім щезло. Наступного дня, біля Августова, повітового міста Сувальської губернії Польського Царства, наші воїни здобули блискучу перемогу.

Згадка про це чудо надихнула й підтримала людей під час війни; отримали широке розповсюдження, в тому числі серед солдатів та офіцерів, зображення цієї події: на листівках, плакатах, великодніх яйцях тощо. Розглянувши питання всенародного шанування Синод постановив рішення:

«Святіший Синод, возавши хвалу та благодаріння Господу Богу, Який, за молитвами Пречистої Своєї Матері, дивно опікується всіма, хто звертається до Нього з ревною та щирою молитвою, визнає за необхідне зберегти зазначену подію явління Божої Матері в пам’яті наступних поколінь руського народу і тому визначає: благословити шанування в храмах Божих та домівках віруючих ікон, які зображують зазначене явління Божої Матері руським воїнам...»

Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться на парафії с. Рожів, дуже давній. В період радянської влади, коли скрізь знущалися над святинями, цю ікону рубали гвинтівкою. На лику Пречистої – подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі однієї жительки Рожева. Коли в селі відкрили храм, вона віддала ікону до церкви, де тепер кожен може вклонитися та помолитися перед цією святинею.

 

 

 Дата останнього оновлення цієї сторінки - вересень 2021.