Відбулася урочиста Академія до дня народження святителя Димитрія Ростовського (Макарів)

13 січня 2017 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, відбулася чергова Академія, присвячена дню народження святителя Димитрія Ростовського. Захід, що відбувається вже котрий рік поспіль, було проведено в Центрі творчості дітей та юнацтва імені святого, в Макарові, містечку, де в грудні 1651 року народився майбутній святитель, тоді ще - Данило Савич Туптало.

Цьогоріч, з нагоди 365-ліття від дня народження нашого видатного земляка, урочисте зібрання було присвячено дитячим рокам святителя.

Організаторами заходу виступили Макарівське вікаріатство Київської єпархії Української Православної Церкви, фолькльорно-етнографічний гурток "Дивокрай" ЦТДЮ на чолі з керівником Тамарою Отрох, дирекція Центру.

У святковій зустрічі взяли участь співочі колективи Макарівщини та Київської області, в тому числі - парафіяльні, поети макарівського підрозділу Конгресу літераторів України та літературної студії "Сузір'я", гуртківці Центру творчості та гості.

До присутніх зі словом звернулися речник Макарівського вікаріатства, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), який передав усім присутнім благословення та поздоровлення зі святами від архієпископа Макарівського Іларія, а також директор ЦТДЮ ім. святителя Димитрія Ростовського (Данила Туптала) Наталія Кубай.

Зі сцени пролунали вірші, присвячені святителю Димитрію, у виконанні автора, поета, голови Київської обласної організації Конгресу літераторів України Ігоря Годенкова.

Святочними піснями зустріли глядачів вокальні колективи "Дивокрай" (ЦТДЮ, керівник - Тамара Отрох), "Калинове гроно" та "Мальви" (с. Липівка, керівник - Анатолій Демянчук), гурт парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня "Сік землі" (керівник - Софія Керусенко), а також лауреат багатьох Всеукраїнських вокальних конкурсів ансамбль "Святколо" Макарівського районного Будинку культури під керівництвом лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, композитора Віктора Степурка.

Зокрема увазі глядачів було запропоновано канти святителя Димитрія та духовні пісні (слова Ігоря Годенкова, музика та аранжування Віктора Степурка) у виконанні "Святкола". Співак Михайло Кухар дарував макарівцям свої пісні, одна з яких, написана на вірш поетеси Галини Герасименко, передала атмосферу дитячих років малого Данилка.

Добіркою традиційних різдвяних мелодій порадували слухачів і юні парафіяни храму на честь ікони Божої Матері "Всецариця" с. Осикове Макарівського району, молдавани за походженням, Чипріян (баян) та Ґабріела (флейта) Єсиненку.

Наприкінці заходу прес-секретар Макарівського вікаріатства поздоровив учасників співочого колективу "Святколо" із 25-річчям з дня заснування, а керівника гурту, композитора Віктора Степурка, - з 65-річним ювілеєм.

Усі учасники та слухачі Академії, як малі, так і дорослі, отримали від Відділу соціально-благодійницького служіння Макарівського вікаріатства солодкі подарунки та настінні церковні календарі на згадку про свято.

Для бажаючих завідуючий кімнатою-музеєм святителя Димитрія Ростовського Ігор Годенков провів екскурсію та подарував на згадку 14-й міжнародний альманах літстудії "Сузір'я" "Час любові" (Київ, 2016), головним редактором якого він є.

Директор дитячого закладу подякувала парафіяльним колективам за участь, а священнослужителям Бишівського та Макарівського благочинь - за духовну опіку вихованців.

Так Православна Макарівщина вшанувала ювілейний рік від дня народження святителя Димитрія.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.