Святитель Димитрій Ростовський

Макарівська земля є батьківщиною видатного святого нашої Церкви, Святителя Димитрія Ростовського, який найбільш відомий своєю фундаментальною працею "Четьї-Мінеї".

  На нашому сайті Ви можете переглянути:

Житія святителя Димитрія Ростовського

Пам’ять святителя Димитрія вшановується:

  • у день його преставлення 28 жовтня/10 листопада,
  • у день знайдення мощів 21 вересня/4 жовтня
  • в день собору Ростово-Ярославських святих 23 травня/5 червня.

Молитви до святителя

Тропар святителю Димитрію, глас 8

Православия ревнителю и раскола искоренителию, /
Российский целебниче и новый к Богу молитвенниче, /
списаньми твоими буих уцеломудрил еси, /
цевнице духовная, Димитрие блаженне, /
моли Христа Бога спастися душам нашим.

Кондак святителю Димитрію, глас 4

Звезду Российскую, от Киева возсиявшую,/
и чрез Новград Северский в Ростов достигшую,/
всю же страну сию ученьми и чудесы озарившую,/
ублажим златословеснаго учителя Димитрия:/
той бо всем вся написа, яже к наставлению,/
да всех приобрящет, якоже Павел, Христу//
и спасет правоверием души наша.

Акафіст та канон святителю стануть доступні найближчим часом.

Пам'ятні місця та вшанування Святителя на його Батьківщині

Більш докладно Ви можете подивитися на окремій сторінці.

Також пропонуємо Вашій увазі статтю історика Владислава Дятлова "Шляхи руського Златоуста".

Статті, огляди та дослідження про Святителя Димитрія Ростовського

 

Статті, що розміщені далі, Ви можете завантажити одним файлом, якщо Ви маєте програму Торрент та зареєстровані на сайті rutracker.org.

Дослідження про успіння, мощі та чудеса
 

Окремі монографії та дослідження

 

Періодичні видання

Окремі риси діяльності

Дослідження Четіїх-Міней

 

Фільм телеканалу "Глас"

"Український златоуст"

Четії-Мінеї

 

Четії-Мінеї сучасною російською мовою

Он-лайн
(на сайті видавничого дому "Русскій паломникъ", датування за новим стилем)

В форматі документів Word
(датування за старим стилем)
Перегляд он-лайн, на жаль, неможливий, але файли можна завантажити

 

 

Завантажити всі ці файли разом можна, якщо Ви маєте програму Торрент і зареєстровані на сайті rutracker.org

 

Четії-Мінеї церново-слов'янською мовою (pdf)

(зібрання творів Святителя у pdf, статті та дослідження про нього, що розміщені далі, Ви можете завантажити одним файлом, якщо Ви маєте програму Торрент і зареєстровані на сайті rutracker.org)

У форматі Djvu, російською мовою з "ятями"
(датування за старим стилем)
Перегляд он-лайн, на жаль, неможливий, але файли можна завантажити

У форматі PDF, церковно-слов'янською мовою
(датування за старим стилем)
Перегляд он-лайн, на жаль, неможливий, але файли можна завантажити

Завантажити усі ці файли разом можна, якщо Ви маєте програму Торрент і зареєстровані на сайті rutracker.org

 

Інші твори Святителя Димитрія Ростовського

 

Зібрання творів у п'яти томах

(в дужках наводиться рік публікації твору)

 

Історичні та догматико-полемічні твори

(в дужках наводиться рік публікації твору)

 

Проповіді та листи

(в дужках наводиться рік публікації твору)

 

Інші твори

(в дужках наводиться рік публікації твору)

Храм, присвячений Свт. Димитрію в Макарівському районі

Фото:

Докладніше про храм та парафію.

Пам'ятники святителю Димитрію

1. Пам'ятник біля повороту на Макарів з траси "Київ-Житомир" (E40, M06)

Фото:

Мапа:


Просмотреть При в'їзді до Макарова на карте большего размера

 

2. Пам'ятник у Макарові, біля автовокзалу

Фото:

Мапа:


Просмотреть Свт.Димитрій, в Макарові на карте большего размера

 

Інше


 

1. Відзнака на Всеукраїнському телевізійному фестивалі


З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира кліриками Благочиння разом з Макарівською районною радою, державною адміністрацією та ТРК «Авіс» засновано номінацію «За пошук істинної духовності» на щорічному Всеукраїнському телевізійному фестивалі «Відкрий Україну».

Її відзнаками є зображення постаті Святителя Димитрія Ростовського та роботи заслуженого майстра народної творчості України Людмили Вітковської.

2. Дитячий центр імені Святителя


Макарівський районний центр творчості дітей та юнацтва ім. Святителя Димитрія Ростовського (Данила Туптала) пропонує дітям різні напрямки особистого творчого розвитку. Це і спів (фолькльорно-етнографічний гурт «Дивокрай»), і літературно-поетичне мистецтво (літературна студія «Сузір’я»), і багато іншого. 

 

3. Святкування 360-річчя з дня народження Святителя


Данило Савович Туптало (майбутній архієрей Ростовський, автор відомого фундаментального твору «Четьї-Мінеї» та шанований святий Православної Церкви) народився в Макарові 11 грудня 1651 року. Тут, на батьківщині Святого, і відбулося урочисте святкування цієї події.

16 грудня 2011 року в смт Макарів була проведена святкова Академія, присвячена 360-річчю з дня народження Святителя Димитрія, Митрополита Ростовського. До її організації долучилися комісія з благодійництва Макарівської районної ради, фонд «Милосердя та здоров’я» Київської обласної державної адміністрації, відділ культури та туризму та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Макарівської районної державної адміністрації, Вищі православні богословські курси імені рівноапостольного князя Володимира, Макарівське благочиння Української Православної Церкви, Макарівський районний історично-краєзнавчий музей, ТРК «Авіс», Центр творчості дітей та юнацтва ім. Данила Туптала, Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур». Особливим учасником святкової Академії стала мерія міста Ростов Великий (Російська Федерація).

На урочистій церемонії були присутні заступник голови Макарівської районної державної адміністрації  Олександр Миколайович Гуменюк, священство району на чолі з Благочинним Макарівського церковного округу архімандритом Кирилом (Біланом).

Ведучими святкового заходу були голова благодійницької комісії Макарівського благочиння ігумен Філарет (Єгоров) та директор Макарівського районного історично-краєзнавчого музею Веніамін Вітковський.

Розпочав наукову частину Академії Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, який звернувся до всіх присутніх зі словами вдячності Богу за дарунок Макарівській землі – Святителя Димитрія Ростовського. Академія присвячена 360-річчю з дня народження Свт. Димитрія РостовськогоВладика розповів про Святителя, нагадавши про його велику духовну спадщину, про те, що ми повинні користуватися його духовними надбаннями і втілювати їх у своє життя. Святитель Димитрій Ростовський є яскравим прикладом того, як ми можемо і повинні жити, виявляючи свою вірність нашій Матері - Церкві Христовій, нашій рідній землі. Святий, якого ми так глибоко вшановуємо, де б його не поставляло священноначаліє Церкви, які б послухи він не виконував –  завжди віддавався по-повному своєму служінню, Богу, рідній землі і ближнім. Макарівський архієрей закликав всіх присутніх шанувати свого земляка, вчитися його відношенню до життя, його любові до Бога і ближніх.

Насичена програма заходу включила в себе розповідь про маловідомі події з життя Святого, виступи хорових колективів з Макарівщини та гостей, перегляд православних художніх фільмів, презентацію видань видавничого відділу та прес-служби Макарівського благочиння УПЦ.

Було зачитано привітання учасникам урочистої Академії від мерії Ростова Великого, з яким звернулася до присутніх заступник голови міста Надія Георгіївна Соколова. Росіяни побажали процвітання Макарівському краюта його мешканцям.

Фолькльорно-етнографічний гурт «Дивокрай» Макарівського районного центру творчості дітей та юнацтва ім. Святителя Димитрія Ростовського (Данила Туптала) виконав пісні на духовні теми. Після виступу діти етнографічного гуртка отримали подарунки від рук Макарівського архієрея.

Ігор Годенков, директор цього центру дитячої творчості, розповів про заклад, який вже 10 років носить ім’я нашого святого земляка, в тому числі й про літературну студію центру - «Сузір’я». Керівник Макарівського дитячого закладу представив юного поета і випускницю студії Галину Герасименко. Кожен з них прочитав свої твори. Наприкінці Ігор Годенков подарував владиці Іларію збірку творів студії.

Потім прозвучали виступи хорових та вокальних колективів громад парафії Преподобної Параскеви Сербської (с. Лишня), Хресто-Воздвиженської парафії (с. Мостище), парафії на честь ікони Божої Матері «Всецариця» (с. Осикове), вокальної академічної групи Вищих православних богословських курсів ім. Святого князя Володимира (м. Київ). Було виконано чимало духовних кантів, автором яких є Святитель Димитрій Ростовський. Ці глибокі за своїм змістом твори, які розкривають істинно християнську душу нашого святого земляка, стали улюбленими народними піснеспівами для багатьох поколінь.

Зустріч відбулася напередодні свята Святителя Миколая, і з цієї нагоди всім було роздано подарунки. Їх було підготовлено благодійницькою комісією Макарівської районної ради та головою районної Асоціації сільських і селищних голів Юлією Пєлєшок.