АНОНС: Захистити громаду в день Вознесіння Господнього (Фастів)

31 травня 2022

Дорогі брати та сестри,

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

Допоможіть відстояти церкву, не дати захопити храм!

 

У ці важкі часи, коли на теренах нашої Батьківщини точиться війна, всередині країни є люди, які відкривають "другий фронт", які розколюють суспільство, які замість єдності пропагують і втілюють ворожнечу.

Українська Православна Церква засуджує війну. Священики Української Православної Церкви моляться за наших захисників, українських військовослужбовців, збирають і передають допомогу як для потреб ЗСУ, так і нашим співвітчизникам, які постраждали від російської збройної агресії, до речі - з початку нападу на нашу державу, з 2014 року.

Віряни, чада Української Православної Церкви відбивають атаки ворога в складі Збройних Сил України і в лавах тероборони, збирають "гуманітарку" як для потреб мешканців наших сіл, що постраждали під час перебування в нашому районі окупантів, так і для наших українських воїнів. І віряни УПЦ також купують і передають військову амуніцію нашим, українським воякам.

Але чомусь знаходяться люди, які вважають сьогодні за найпотрібніше та найтерміновіше знайти ворогів у себе вдома. Звинувачують священнослужителів Української Православної Церкви, тих самих, що як допомагали всі ці роки нашій армії, так і продовжують допомагати. Тих самих, що всі ці роки молилися та продовжують молитися за наших воїнів, за наших громадян, які дають відсіч російській агресії. Звинувачують у чому?

У відсутності патріотизму.

 

А хто тоді патріот? Той, хто в воєнний час захоплює храми?

 

Брати та сестри! Священнослужителі та віряни Української Православної Церкви! А також усі, для кого поняття "законність" і "правова держава" не втратили своє значення!

Просимо Вас зібратися в світле свято Вознесіння Христового, 2 червня, о 06.00 ранку, в Фастові біля храму Покрова Пресвятої Богородиці, що на Заріччі, щоб не допустити силового протизаконного захоплення парафії.

Храм хочуть захопити всупереч волі парафіян, які моляться в цьому храмі протягом багатьох років, всупереч волі парафіян, які уже багато років складають місцеву православну громаду та за законами України є єдиними, хто може приймати рішення про зміну чи не зміну підлеглості.

Нехай Господь Всемилостивий зглянеться на нашу багатостраждальну державу та її боголюбивий народ, хай дарує всім нам мир і Своє благословіння!

 

ВИТРИМКИ З ЗАКОНІВ УКРАЇНИ

 

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу... безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом ... .

 

ЗАКОН ПРО СВОБОДУ СОВІСТІ ТА РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Стаття 3. Право на свободу совісті

Кожному громадянину в Україні гарантується право на свободу совісті. Це право включає свободу ... відправляти релігійні культи, відкрито виражати і вільно поширювати свої релігійні або атеїстичні переконання.

... Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії, до участі або неучасті в богослужіннях ... .

 

Стаття 4. Рівноправність громадян незалежно від їх ставлення до релігії

Громадяни України є рівними перед законом і мають рівні права в усіх галузях економічного, політичного, соціального і культурного життя незалежно від їх ставлення до релігії. ...

Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав ... громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов'язаних з цим ворожнечі й ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

...

 

Стаття 5. Відокремлення церкви (релігійних організацій) від держави

..

Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.

..

Релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань.

Релігійна організація зобов'язана додержувати вимог чинного законодавства і правопорядку.

 

 

Стаття 17. Користування майном, яке є власністю держави, громадських організацій або громадян

..

Самовільне захоплення культових будівель чи привласнення культового майна не допускається. ...

 

НАША КРАЇНА Є ПРАВОВОЮ ДЕРЖАВОЮ. ЧИ НЕ ТАК?

 

 

 

 

 

 

Архієрейська літургія в день престольного свята та збори духовенства Фастівського благочиння (Мотовилівка, Фастівське)

26 серпня 2021

26 серпня 2021 року, в день віддання свята Преображення Господнього та в день вшанування пам'яті святителя Тихона Задонського, єпископ Бишівський Кирил звершив Божественну літургію в день малого престольного свята (святителя Тихона) Свято-Покровської парафії с. Мотовилівка.

Голова Відділу зв'язків з громадськістю взяв участь у засіданні круглого столу (Фастів)

20 травня 2021

20 травня 2021 року Голова Відділу зв'язків з громадськістю Макарівського вікаріатства протоієрей Анатолій Кіріакідіс узяв участь у засіданні круглого столу за участю представників органів самоврядування Фастівської міської територіальної громади та місцевих релігійних громад.

Владика очолив урочисту літургію в день престольного свята (Фастів, Фастівське)

04 травня 2021

04 травня 2021 року, в Світлий Вівторок, єпископ Бишівський Кирил звершив літургію в храмі на честь Воскресіння Христового м. Фастів.

Саме цього дня тут відзначають престольне свято.

У Фастівському благочинні відбулися спільне говіння та духовні збори священнослужителів (Мотовилівка)

14 квітня 2021

14 квітня 2021 року, в середу п'ятої седмиці Святої Чотиридесятниці, відбулося спільне говіння та духовні збори кліриків Фастівського благочиння Макарівського вікаріатства.

Владика Кирил звершив читання третьої частини Великого канону (м. Фастів, Фастівське)

18 березня 2021

17 березня 2021 року, в середу першої седмиці Великого посту, єпископ Бишівський Кирил звершив читання третьої частини Великого покаянного канону Андрія Критського в храмі на честь Воскресіння Христового м. Фастів.

У храмі Воскресіння Христового м. Фастів відзначили престольне свято (Фастівське благочиння)

10 квітня 2018

10 квітня 2018 року, в Світлий Вівторок, парафія храму Воскресіння Христового м. Фастів відзначила престольне свято. Слід зазначити, що цьогоріч духовна громада храму святкує 20-річний ювілей з дня свого заснування.

Відбулося зібрання священнослужителів Фастівського благочиння

28 лютого 2018

28 лютого 2018 року, в середу другої седмиці Великого посту, архієпископ Макарівський Іларій звершив літургію Передосвячених Дарів у храмі Воскресіння Христового м. Фастів.

Цього ж дня під головуванням архієрея на парафії відбулися духовні збори кліриків Фастівського благочиння.

Владика звершив читання четвертої частини Великого канону (Велика Снітинка, Фастівське)

22 лютого 2018

22 лютого 2018 року, в четвер першого тижня Великого посту, архієпископ Макарівський Іларій звершив читання четвертої частини Великого канону преподобного Андрія Критського в Свято-Микольському храмі с. Велика Снітинка Фастівського благочиння.

Владика звершив літургію в день Собора Пресвятої Богородиці (Фастів, Фастівське благочиння)

08 січня 2018

08 січня 2018 року, на другий день Різдва Христового, в свято Собору Пресвятої Богородиці, архієпископ Макарівський Іларій звершив Божественну літургію в храмі Покрова Пресвятої Богородиці м. Фастів Фастівського благочиння.