Змінено адресу сайту

10 липня 2021

 Шановні відвідувачі сайту!

Звертаємо Вашу увагу на те, що адресу сайту Макарівського вікаріатства змінено.
Тепер вона має закінчення kyiv.ua.

Приходьте знову на нашу сторінку, ми завжди Вам раді!

Великопісні звернення єпископа Бишівського та секретаря Макарівського вікаріатства

14 березня 2021

Пропонуємо Вашій увазі Великопісне звернення 2021 року єпископа Бишівського Кирила, Керуючого Макарівським вікаріатством.

Також тут Ви зможете прослухати слово до Великого поста секретаря вікаріатства архімандрита Філарета (Єгорова).

У вікаріатстві триває посилена соціальна робота в період карантину

06 квітня 2020

Священнослужителі Макарівського вікаріатства, перебуваючи на зв'язку з лікарями, вживають застережних заходів і продовжують соціальну роботу в період карантину.

Соціальна робота в період карантину

03 квітня 2020

Виконуючи благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія щодо посилення соціально-благодійної роботи в період карантину, священнослужителі Макарівського вікаріатства вживають активних заходів для допомоги місцевим мешканцям, особливо - соціально незахищеним верствам населення.

У скиту на честь Печерської ікони Божої Матері відбулися поминальні служби за владикою Іларієм (Шишковським)

09 березня 2019

09 березня 2019 року, в день Першого та другого знайдення чесної глави святого Пророка Іоанна Предтечі та Всіх преподобних отців, що в подвигу подвизалися, в скиту на честь Печерської ікони Пресвятої Богородиці відбулися поминальні заходи до дня пам'яті в Бозі спочилого архієпископа Іларія (Шишковського).

АНОНС: Запрошуємо молитовно вшанувати приснопам'ятного архієпископа Макарівського Іларія

05 березня 2019

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, 09 березня 2019 року, в суботу, коли вшановується пам'ять усіх преподобних отців, що в подвигу просяяли, а також згадується перше та друге обрітення глави Іоанна Предтечі, в скиту на честь Печерської ікони Пресвятої Богородиці Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (м. Київ, вул. Ягідна, 67) буде звершено заупокійну літургію напередодні річниці переходу у вічність архієпископа Іларія (Шишковського).

Владика Іларій керував Макарівським вікаріатством Київської єпархії Української Православної Церкви з моменту утворення вікаріатства в 2010 році й до моменту свого преставлення в березні 2018.

Зустріч архієрея - о 08:45.

По завершенні літургії - панахида та літія на могилі владики Іларія.

Запрошуємо священнослужителів, які мають можливість під'їхати, взяти участь у богослужінні. Також щиросердно запрошуємо всіх вірян до участі в молитві, вшанувати пам'ять архіпастиря в скиту, де його поховано.

Інформація для священнослужителів. Ризниця біла. Ризи, прохання, мати з собою.

Відбулася хіротонія архімандрита Гедеона (Харона) в єпископа Макарівського (Київ)

18 червня 2018

18 червня 2018 року за Божественною літургією, яку в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Голосіївського благочиння Києва очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, відбулася хіротонія архімандрита Гедеона (Харона) в єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії.

Поминальні богослужіння в сороковий день з дня преставлення владики Іларія (Шишковського)

24 квітня 2018

24 квітня 2018 року, в сороковий день з дня преставлення архієпископа Макарівського Іларія (Шишковського), відбулися поминальні служби за новопреставленим владикою.

Фрагменти з проповідей владики Іларія

24 квітня 2018

... мы должны устранить, по крайней мере, стараться устранить грех, чтобы этого разделения было как можно меньше. Чтобы та любовь, которую дал Христос, становилась не мечтой, не желанием, а реальным наполнением нашей жизни...

...Тот плод, который мы приносим, – это то, что мы можем действительно дать Христу, ибо всё остальное и так принадлежит Ему, но этот плод мы можем сами вырастить своими руками и отдать Богу...

Було звершено заупокійну літію в день нарождення владики Іларія (Київ)

18 квітня 2018

18 квітня 2018 року, в день 49-ї річниці з дня народження Високопреосвященнішого архієпископа Іларія (Шишковського), клірики Київської єпархії звершили заупокійну літію на могилі новопреставленого владики Іларія.

Розклад поминальних служб на сороковий день з дня преставлення владики Іларія

18 квітня 2018

24 квітня 2018 року, на 40-й день з дня преставлення архієпископа Макарівського Іларія (Шишковського),

з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, в скиту на честь Печерської ікони Божої Матері Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

(м. Київ, вул. Ягідна, 67) богослужіння відбуватимуться за наступним розкладом:

08:30 - Часи
08:45 - Зустріч архієрея
09:00 - Божественна літургія
По завершенні - Панахида в храмі за новопреставленим архієпископом Іларієм
Потім - Літія на могилі владики

Богослужіння очолить митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Усі бажаючі можуть долучитися до поминальних служб і заходів.

Священнослужителі можуть співслужити за Божественною літургією та іншими службами. Із собою необхідно мати повне облачення; ризниця - червона.

За довідками можна звертатися до благочинного Бишівського благочиння архімандрита Філарета (Єгорова), тел. +380 50 312 4616, +380 67 406 0510, або до монаха Іларія (Мариконя) тел. +380 98 76 86 254.

Прохання про фото та відео

12 квітня 2018

Дорогі отці, брати та сестри!

Якщо в Вашому фото-, відео-, аудіоархіві є матеріали стосовно проповідей, богослужінь, лекцій, доповідей тощо спочилого владики Іларія, просимо надсилати їх на адресу

або звертатися до прес-секретаря Макарівського вікаріатства архімандрита Філарета (Єгорова), тел. +380 67 406 0510.

У дев'ятий день після преставлення владики в лаврському скиту відбулися заупокійні служби (Київ)

24 березня 2018

24 березня 2018 року, в суботу п'ятого тижня святого Великого посту, Похвали Пресвятої Богородиці, в дев'ятий день з дня преставлення архієпископа Макарівського Іларія, клірики Макарівського вікаріатства звершили Божественну літургію та панахиду в храмі скита Києво-Печерської Лаври на честь Печерської ікони Божої Матері м. Києва.

Заупокійні служби на дев'ятий день після преставлення владики Іларія (Київ, Корчувате, Лаврський скит)

23 березня 2018

24 березня 2018 року, в суботу п'ятого тижня Великого Посту, Похвали Пресвятої Богородиці, буде дев'ятий день з дня преставлення архієпископа Макарівського Іларія.

Сповіщаємо, що священнослужителі та віряни, які бажають і можуть узяти участь у заупокійних службах, можуть під'їжджати до скита Києво-Печерської Лаври
на честь Печерської ікони Божої Матері (вул. Ягідна, 67, за Госпіталем Прикордонних Військ, в районі Корчуватого, Китаєвого).

Заупокійні служби відбуватимуться за наступним розкладом:

06:30 - Полунощниця та Часи
07:30 - Божественна літургія
09:30 - Панахида за спочилим новопреставленим владикою.
Потім - Літія на могилі архієпископа Іларія, на братському кладовищі біля храму скита.

Інформація для священнослужителів: ризниця голуба; ризи бажано взяти з собою.

Багаторічний помічник новопреставленого владики Іларія прийняв постриг (Київ, Лавра)

20 березня 2018

20 березня 2018 року, в печерному храмі преподобних Антонія та Феодосія, що знаходиться у Ближніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, відбувся постриг у мантію багаторічного помічника в Бозі спочилого архієпископа Макарівського Іларія, старшого іподиякона покійного владики читця Іоанна Мариконя.

Клірики вікаріатства звершили літію в третій день по преставленні владики Іларія

18 березня 2018

18 березня 2018 року клірики Макарівського вікаріатства на чолі з прес-секретарем вікаріатства архімандритом Філаретом (Єгоровим) звершили заупокійну літію на могилі в Бозі спочилого Керуючого Макарівським вікаріатством архієпископа Макарівського Іларія.

У Лаврі відбулося відспівування Високопреосвященнішого владики Ілаіря (Київ)

17 березня 2018

17 березня 2018 року, в суботу 4-ї седмиці Великого посту, Поминальну, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври м. Києва відбулося відспівування спочилого Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія (Шишковського), вікарія Київської Митрополії, Керуючого Макарівським вікаріатством.

Продовжують надходити слова співчуття

16 березня 2018

Продовжують надходити слова співчуття та жалоби від тих, хто знав владику Іларія.

Благочинні та всі клірики Бучанського, Білогородського та Ірпінського благочинь Ірпінського вікаріатства висловлюють щире співчуття рідним, близьким спочилого владики та всім, хто його знав.

"Дякуємо Богові та святим, що ми його знали, дякуємо за весь той час, коли ми мали можливість співпрацювати та співслужити з ним," - такими словами, сповненими неприхованого болю, згадують спочилого архієрея священнослужителі.

Своє глибоке співчуття висловлюють також благочинні та духовенство Боярського та Вишнівського благочинь Вишнівського вікаріатства. Підносячи до Господа молитви за архіпастиря, вони закликають всіх молитися за новоспочилого владику Іларія.

Протягом семи років клірики зазначених благочинь - як Боярського та Вишнівського, так і Бучанського, Білогородського та Ірпінського - мали змогу тісно спілкуватися з Високопреосвященнішим владикою, оскільки архієпископ Іларій ніс послух Керуючого Макарівським вікаріатством з моменту створення останнього в кінці 2010 року.

Згадуючи владику з великим теплом і вдячністю, вони молитовно та сердечно перебувають з усіма, хто скорбіє за ним.