Представники вікаріатства взяли участь у церемонії нагородження естонського композитора Арво Пярта (Київ, Лавра)

 

20 червня 2013 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, видатному естонському православному композитору Арво Пярту вручили високу церковну нагороду – орден преподобних Антонія і Феодосія Печерських ІІ ступеня, – якою митця удостоїв Блаженніший Володимир, Митрополит Київський та всієї України.

Нагороду вручав настоятель Свято-Амвросіївської парафії м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар), який перед цим очолив Божественну літургію, звершену у співслужінні з виконувачем обов’язки прес-секретаря Макарівського вікаріатства Київської єпархії архімандритом Філаретом (Єгоровим), секретарем Вищих богословських курсів ім. св. рівноапостольного князя Володимира протоієреєм Богданом Огульчанським, настоятелем храму свт. Петра Могили та ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець» протоієреєм Іоанном Тронько, викладачами та студентами Київської духовної академії та семінарії у священному сані.

За літургією молилися сам нагороджений композитор, його український колега Валентин Сильвестров і численні гості, серед яких композитори, музикознавці, діячі культури з Росії, України, Естонії, Німеччини.

На кліросі співали учасники камерного хору «Кредо» (регент – Богдан Пліш), який у 2011 р. виконав «Адамів плач» Арво Пярта у Національній філармонії України. По завершенні Богослужіння у виконанні цього хору пролунав твір маестро Пярта «Богородице, Дево, радуйся!».

Вручаючи нагороду, отець Амвросій побажав композитору писати нові твори, які духовно збагачувають церковну скарбницю.

Згодом відбулася зустріч митців з головою Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ  єпископом Макарівським Іларієм та іншими священнослужителями. Преосвященніший Іларій зазначив важливість творчої праці православних композиторів та значення їхніх творів у справі євангельської проповіді. 

Основні фотографії події Ви можете переглянути за посиланням. Повний фотозвіт, до речі, з невимовно чудовими фотографіями, пропонує Вашій увазі видавництво "Дух і літера", один з організаторів візиту Арво Пярта до Києва.

Також Ви можете ознайомитися з інформацією про нещодавний концерт Арво Пярта у Лаврі.

Композитор Арво Пярта разом з архімандритом Амвросієм (Макаром), настоятелем Свято-Амвросіївської парафії м. Мілан (Італія), який входить до складу вченої ради духовного соціально-просвітницького центру «Ковчег» с. Лишня Макарівського району