Презентація факсимільного видання Луцького Псалтиря (Італія)

 

5 червня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та при підтримці секретаря Предстоятеля УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, у м. Мілан (Італія) відбулася презентація факсимільного видання унікального твору XIV ст. - Луцького Псалтиря, перевидання якого здійснила Волинська єпархія УПЦ.

Від Макарівської землі на цьому заході був присутній благочинний Бишівського благочиння Макарівського району архімандрит Філарет (Єгоров). Сама презентація відбулась після Божественної літургії у храмі парафії святителя Амвросія Медіоланського.

Святкове богослужіння очолив секретар Предстоятеля УПЦ, йому співслужили настоятель парафії, до речі, член вченої ради духовного соціально-просвітницького центру "Ковчег" с. Лишня Макарівського району, а також постійний викладач Київських літніх богословських інститутів, які проходять щороку у цьому ж центрі, архімандрит Амвросій (Макар), православне духовенство.

Після Літургії архієпископ Олександр зачитав слово Предстоятеля УПЦ та подарував факсимільне видання Луцького Псалтиря парафії. Слід зауважити, що презентація в Європі, зокрема в Італії, відбувається з нагоди 1700-річчя з часу підписання Міланського едикту та 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.