Владика зустрівся з молоддю Макарівщини (Макарів, Макарівське благочиння)

 

12 лютого 2014 року, в свято трьох Святителів, напередодні Дня православної молоді, який відзначається в день Стрітення Господнього, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, зустрівся з представниками молоді Макарівського району.

Здебільшого на зустрічі, яка відбулася в Центральній макарівській районній бібліотеці, були присутні майбутні медики - студенти Макарівського медичного училища.

Захід відкрила завідуюча Центральною районною бібліотечною системою Йовенко Валентина Миколаївна. Потім виступив зі словом прес-секретар Макарівського вікаріатства, благочинний Бишівського благочиння, голова постійної комісії з благодійництва Макарівської районної ради архімандрит Філарет (Єгоров), який розповів присутнім про основні надбання Преосвященнішого владики як голови комітету, що напряму пов’язаний з медициною.

У зустрічі також взяли участь керівник відділу культури, національностей та релігій Макарівської районної державної адміністрації Факторович Ліна Леонідівна, спеціалісти відділу та працівники районної бібліотечної системи.

Бесіда владики Іларія та місцевої молоді проходила в дуже теплій, сімейній атмосфері. Майбутні медики задавали багато хвилюючих їх питань, наприклад, стосовно трансплантації внутрішніх органів та інших морально-етичних аспектів медицини. Не обійшли і тему духовного життя: молоді люди ставили запитання про формування людини як повноцінної особистості в умовах сучасного суспільства.

Преосвященніший Іларій побажав молоді Макарівщини в першу чергу зростати у Христі й бути людьми Церкви та вручив усім у благословення ікони Христа Спасителя та натільні хрести.

Голова відділу культури, національностей та релігій зазначила, що подібні зустрічі є дуже вагомими як для молодого покоління, яке відкрито дивиться у світ та знаходиться у стані пошуку свого шляху, так і для більш старших людей, які теж шукають для себе відповіді на непрості питання сучасності.

Враховуючи теперішній особливий період підготовки до посту, комісією з благодійництва Макарівського та Бишівського благочинь для учасників зустрічі були підготовлені бутерброди та напої. За трапезою жваве спілкування продовжилося, і точилося воно круг нагальних, непростих життєвих питань.

Неабияку цікавість майбутніх медиків викликала розповідь архімандрита Філарета про досвід пастирського окормлення важкохворих дітей, в тому числі тих, які перебувають на особливому лікуванні за межами України. Оскільки отець Філарет з благословення священноначалія нашої Церкви регулярно виконує послух такого окормлення в Італії та країнах Західної Європи, слухачі мали можливість отримати інформацію, враження та висновки "з перших рук".

***

Цього ж дня, на прохання директора Макарівської телерадіокомпанії "Авіс" Юрія Олександровича Вареника, владика Іларій дав інтерв’ю для місцевого телебачення, в якому особливу увагу приділив відзначенню Дня православної молоді та прийдешньому Великому посту.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.