Прес-секретар вікаріатства взяв участь у засіданні при облдержадміністрації

 

17 лютого 2014 року, під головуванням губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка, відбулося спільне засідання громадської та гуманітарної рад при Київській обласній державній адміністрації (КОДА).

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира та на запрошення організаторів участь у заході взяв прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров), який очолює комісію з благодійництва Макарівської районної ради та є членом гуманітарної та громадської рад при обласній адміністрації.

Тематикою спільного засідання було:

  1. Київщина - територія миру та злагоди в суспільстві;
  2. 200-річчя з дня народження великого Кобзаря на Київщині.

У своєму слові отець Філарет зазначив, що в усіх парафіях та монастирях Української Православної Церкви з благословення її священноначалія звершуються особливі молитви про мир і злагоду в українському суспільстві та примноження любові і викорінення всілякої ненависті. І дуже важливо, щоб в душах і в серцях людей віруючих був мир. Тоді мир Христовий ми можемо розповсюджувати навколо нас. А в кожній людині ми повинні бачити тільки лише образ Божий. І ставлячись з любов’ю до всіх, ми можемо і повинні звершувати Христові справи на землі.

Священнослужитель зазначив, що унікальність Києва та Київщини в тому, що тут завжди знаходили порозуміння представники як різних національностей і віросповідань, так і різних геополітичних поглядів. А мир і злагода в суспільстві починаються з миру у наших душах, з любові до ближніх.

Також архімандрит Філарет передав привітання Блаженнішого Митрополита Володимира та Преосвященнішого єпископа Макарівського Іларія, зазначивши, що посилена молитва за мир в українському суспільстві є вкрай необхідною для всіх.

Заступником губернатора Київщини з гуманітарних питань Тетяною Подашевською було акцентовано увагу на необхідності почути заклик великого Кобзаря - Тараса Шевченка - до примирення і злагоди між братами.

Під час спілкування з Анатолієм Присяжнюком та Тетяною Подашевською було обговорено особливості соціального служіння в сучасному суспільстві та роботу з молоддю.

В розмові з керівником обласного фонду "Милосердя та здоров’я" при КОДА Галиною Єкименковою були намічені етапи чергової співпраці між священнослужителями Макарівського вікаріатства та працівниками Фонду.

Анатолій Присяжнюк, голова Київської обласної державної адміністрації, подякував священнослужителю за участь у заході.