Представники вікаріатства взяли участь у лекції видатного філософа Чарльза Тейлора (Київ, НаУКМА)

 

19 червня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ  єпископ Макарівський Іларій взяв участь у лекції всесвітньо знаного канадського християнського філософа Чарльза Тейлора на тему «Розмаїття значень секуляризації на Заході», а також презентації українського видання найвидатнішої його книги «Секулярна доба» (видавництво «Дух і літера», том 1), що відбулися у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». (На фото ліворуч - відомий науковець, філософ Чарльз Тейлор).

До лекції, презентації та дискусії навколо них долучилися також голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, настоятель Свято-Амвросіївської парафії м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар) та виконувач обов’язків прес-секретаря Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров).


На фото (зліва направо): виконувач обов'язків прес-секретаря Макарівського вікаріатства, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров); голова синодального Комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, керуючий Макарівським вікаріатством єпископ Макарівський Іларій.

Спеціально з Москви приїхав протоієрей Володимир Шмалій, проректор Загальноцерковної аспірантури і докторантури Руської Православної Церкви, за участі якої відбувалася подія.

Почесним гостем заходів став видатний естонський композитор Арво Пярт, концерт духовних творів якого пройшов у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври 17 червня.

На початку зустрічі вступні слова були надані Президенту Києво-Могилянської Академії Сергію Квіту та Надзвичайному та Повноважному Послу Канади в Україні Трою Лулашнику. Проводив заходи директор видавництва «Дух і літера» Костянтин Сігов.


На фото: видатний християнський філософ Чарльз Тейлор (ліворуч) та директор видавництва "Дух і літера", співголова Вченої ради Православного соціального духовно-просвітницького центру "Ковчег" с. Лишня Макарівського району Костянтин Сігов (праворуч).

Лекція була присвячена аналізу становлення сучасних секулярних суспільств та дослідженню самого явища секуляризації.

По завершенні презентації священнослужителі разом з іншими гостями взяли участь у прийомі, організованим Посольством Канади у приміщенні Могилянського музею, та мали змогу обговорити з Чарльзом Тейлором питання минулого, теперішнього та майбутнього становища християнства в сучасному західному та східному християнському світі детальніше.

Заходи відбулися за участі Посольства Канади в Україні, Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив, Загальноцерковної аспірантури і докторантури РПЦ, фонду Темплтона, науково-видавничого об’єднання "Дух і літера", Центром святого священномученика Климента «Спілкування і діалог культур».  

***

Чарльз Тейлор є лідером сучасної світової філософської думки, автором робіт з політичної і соціальної філософії, знаний своїми дослідженнями новочасної особистості та філософії релігії. Професор університету Макгілла, Канада. Почесний доктор Оксфордського університету. Відомий усьому світу як автор ґрунтовної праці «Секулярна доба», яка є фундаментальним внеском в осмислення секулярності в європейській модерній культурі й за яку він був нагороджений Премією Кіото та Премією фонду Темплтона.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням. Фотографи - Марія Коваленко, Ольга Рибачук.