Перебування владики в Італії та Франції

 

З 27 травня по 3 червня 2013 року, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, відбулася поїздка до Італії Преосвященнішого Іларія, єпископа Макарівського.

Преосвященніший Владика відкрив урочистості, присвячені 1700-літтю Міланського едикту, які розпочалися в Італії. Зокрема, 2 червня, напередодні свята рівноапостольних Костянтина та Єлени, святих, найбільш причетних до урочистої дати, Його Преосвященство очолив Божественну літургію в парафії Святителя Амвросія Медіоланського (м. Мілан).

Владиці Іларію співслужили настоятель храму Амвросія Медіоланського архімандрит Амвросій (Макар), виконуючий обов’язки прес-секретаря Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров), православне духовенство Мілана.

Під час богослужіння єпископ Іларій виголосив проповідь, у якій підкреслив необхідність жити у Христі в сучасному непростому секулярному світі. Також Преосвященніший владика передав привітання та благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Володимира, українській діаспорі Італії. Єпископ підкреслив, що Блаженніший Владика завжди пам’ятає про всіх українців, які перебувають за межами Батьківщини, за всіх Його Блаженство молиться, кожному є місце в його серці.

Того ж дня Владика Іларій відкрив конференцію, присвячену початку святкування ювілею Міланського едикту. В рамках конференції відбулася презентація книги доктора філософських та богословських наук, ординарного професора богослов’я та декана богословського факультета Університету Південної Італії Андреа Мілано. По завершенні конференції Владика Іларій вручив подарунок настоятелю Міланської парафії архімандриту Амвросію. (На фото зліва: єпископ Макарівський Іларій передає дарунок настоятелю міланської православної парафії отцю Амвросію).


На фото біля мікрофона - професор Андреа Мілано.

У ході візиту Преосвященніший Владика відвідав наукові та богословські центри Італії та Франції. Зокрема, 28 травня Його Преосвященство побував у Флорентійській бібліотеці Медичі Лауренціана, де мав спілкування з її директором – сеньйорою Верою Валітутто, а також із почесним консулом України у Флоренції сеньйором Анджело Відавіном та його першим секретарем.


У Флорентійській бібліотеці

Під час зустрічі йшлося про презентацію в бібліотеці Флоренції – відомому науковому центрі – факсимільного видання Луцького Псалтиря. Крім цього, представники Макарівського духовенства розповіли про бібліотечну справу в Макарівському районі, про літературну спадщину Святителя Димитрія Ростовського, уродженця Макарівщини, про проведення зустрічей з молоддю у Макарівський центральній районній  бібліотеці. Також було обговорено можливість співпраці між музеєм флорентійської бібліотеки Медичі Лауренціана та історико-краєзнавчим музеєм Макарова.

Ще одним пунктом програми перебування в Італії стало відвідання 29 травня богословського центру Преображенського монастиря в Бозе, де Владика поспілкувався з його настоятелем Енцо Б’янкі. (На фото ліворуч, зліва направо: владика Іларій, настоятель Преображенського монастиря в Бозе Енцо Б'янкі, архімандрит Амвросій (Макар)).

Цього ж дня Преосвященніший Іларій приїхав до Франції, де відвідав християнську спільноту Тезе, мав розмову з її настоятелем братом Алоїсом та бесіду з українською молоддю. (На фото праворуч, зліва направо: архімандрит Філарет (Єгоров), владика Іларій, настоятель християнської спільноти Тезе брат Алоїс, архімандрит Амвросій (Макар)).


Тезе, зустріч Макарівського Владики з молоддю.

30 травня в Парижі відбулося відвідування Його Преосвященством паризької семінарії Сан-Сюльпіс (Séminaire saint Sulpice) та зустріч з її ректором, священиком Дідьє Берте. (На фото ліворуч, зліва направо: архімандрит Амвросій (Макар), ректор паризької семінарії священик Дідьє Берте, єпископ Іларій, архімандрит Філарет (Єгоров)).

31 травня Владика побував на Трьохсвятительському подвор’ї (Париж) та познайомився з багатою історією цього центру. Трохи пізніше в цей день Преосвященніший Іларій помолився біля православних святинь столиці Франції: перед Терновим Вінцем Христа Спасителя, який зберігається у Соборі Паризької Богоматері, мощами рівноапостольних Марії Магдалини та Єлени, мощами покровительки Парижа святої Женев’єви (Генев’єфи).

1 червня Владика відвідав Руську духовну семінарію у Франції та поспілкувався з її ректором ієромонахом Олександром (Синяковим). (На фото ліворуч, зліва направо: архімандрит Амвросій (Макар), ректор руської духовної семінарії у Франції ієромонах Олександр (Синяков), єпископ Іларій, архімандрит Філарет (Єгоров).

3 червня у школі Ла Трачча (La Traccia) неподалік від міста Бергамо (Італія) єпископ Іларій взяв участь у зустрічі, під час якої було представлено російський переклад книги «Від батька до сина: бесіди про ризиковану справу виховання». Автором книги є організатор школи Франко Нембріні, філософ християнської освіти, директор та вчитель цієї школи, досвід викладання якої набуває все більшої популярності серед православних.

Цього ж дня відбулося свято школи на честь 30-ліття її заснування. Під час заходу прозвучали доповіді присутніх тут митрополита Кемеровського та Прокоп’євського Аристарха та доцента кафедри філософії Харківського університету ім. Каразіна Олександра Філоненка, який також є викладачем Об’єднаної богословської аспірантури ім. свв. Мефодія та Кирила у Москві.

З італійської сторони у презентації книги та зустрічі взяли участь Стефано Альберті, професор Міланського університету, та дон Франческо Браскі, академік Академії Амброзіана, славіст, що вивчає українську культуру.

Преосвященніший Владика під час всіх зустрічей розповідав про сучасне життя Української Православної Церкви, передавав привітання її Предстоятеля.

Ви можете також переглянути цю інформацію на офіційному сайті Української Православної Церкви.

Також пропонуємо Вашій увазі фотоальбоми подій: