Владика зустрівся з міжнародною науковою делегацією (Київ, Лавра)

 

17 січня 2014 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань, зустрівся в своєму робочому кабінеті в Києво-Печерській Лаврі з членами міжнародної наукової делегації на прохання її чільників.

До складу міжнародної делегації увійшли: проректор Міланського університету Мікеле Фальді (Італія), голова культурного товариства "Покровські ворота" Жан Франсуа Тірі (Бельгія-Росія), викладач Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Елена Маццола (Італія-Росія), викладач Харківського національного університету ім. Каразіна та Загальноцерковної богословської аспірантури та докторантури ім. свв. Кирила і Мефодія Руської Православної Церкви Олександр Філоненко (Росія-Україна).

На зустрічі також були присутні прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров), редактор науково-видавничного об’єднання "Дух і літера" Олексій Сігов, співробітник видавництва та Центру св. Климента: Спілкування і діалог культур Лідія Лозова.

У ході зустрічі Преосвященніший Іларій розповів про життя Української Православної Церкви, окрему увагу було приділено діяльності комітету з біоетики та етичних питань, який очолює владика.

Архімандрит Філарет розповів про соціальну роботу, яка відбувається в Макарівському вікаріатстві та про співпрацю православного священства з представниками органів влади на місцях та громадськістю.

У свою чергу гості розповіли про роботу Міланського університету, який налічує понад 40 тисяч студентів. Його філії діють в різних частинах Італії. Плідне співробітництво між Міланським університетом та навчальними закладами Руської Православної Церкви високо оцінене фахівцями. Представник Бельгії розповів про біоетичні проблеми, з якими стикаються в його країні.

Особливо було наголошено на важливості співпраці комітету з біоетики та етичних питань та Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, проректор якого протоієрей Георгій Ореханов вже не раз відвідував Україну.

Ішлося і про відвідування італійськими делегаціями найближчим часом України та про подальшу співпрацю. Преосвященніший Іларій передав усім привітання Блаженнішого Митрополита Володимира та вручив пам’ятні подарунки - ікони Божої Матері "Знамення" Курсько-Коренної.

Цього ж дня представники міжнародної наукової делегації відвідали в Києво-Печерській Лаврі Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства, який очолює Високопреосвященніший Митрополит Полтавський і Миргородський Филип, та зустрілися з секретарем відділу Іриною Ковальчук. Вона розповіла про діяльність підрозділу та про організацію педагогічних конференцій, які з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви проводяться в Україні та за її межами.

Окрему увагу було приділено співпраці між Полтавською духовною семінарією, ректором якої є владика Филип, який часто відвідує Італію, та навчальними закладами цієї країни. В пам’ять про зустріч Ірина Ковальчук вручила усім збірки різдвяних піснеспівів, автором яких вона є.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.


На передньому плані: єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального відділу з біоетики та етичних питань. Ліворуч - прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров).

 

Проректор Міланського університету Мікеле Фальді (Італія)

 

Зліва направо: голова культурного товариства "Покровські ворота" Жан Франсуа Тірі (Бельгія-Росія),  редактор науково-видавничного об’єднання "Дух і літера" Олексій Сігов.

 

Зустріч з секретарем Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Іриною Ковальчук (у центрі).