Владика взяв участь у зустрічі Дарів волхвів (Києво-Печерська Лавра, Київ)

 

24 січня, з благословення Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та Священного Киноту Святої Гори Афон, до України прибула велика християнська святиня – Дари волхвів. Ковчег доставила делегація афонського монастиря святого Павла.

Святиню в аеропорту "Бориспіль" зустріли вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій та координатор привезення Дарів волхвів в Київ - секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук.

 

З аеропорту святиню було доставлено до Києво-Печерської Лаври, де біля Святих воріт обителі її зустріли: єпископи Макарівський Іларій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, столичне духовенство, викладачі та студенти Київських духовних шкіл, Міністр культури України Леонід Новохатько, керівництво та співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на чолі з директором Любомиром Михайлиною, численні вірні.

В Успенському соборі перед  ковчегом з Дарами волхвів був відслужений подячний молебень, який, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, очолив єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней.

Наприкінці богослужіння, єпископ Макарівський Іларій подякував від імені Предстоятеля Української Православної Церкви та православних українців ігумену монастиря св. Павла на Афоні та Фонду свт. Василія Великого за привезення до Києва великої християнської святині.

«Господь дає нам можливість не тільки відчути, а й навчитися любові до ближнього, — зокрема сказав єпископ Іларій. — Це також можливість для нас навчитись у волхвів, які були язичниками, але знайшли Істину Христову у любові, віднайти цю любов, прагнути єдності у Христі. Не опускатися до звіроподібного стану, ненависті, люті і бажання нищити іншу людину, а прагнути єдності, любові та злагоди. Нехай у серці кожного народиться Христос, а з ним і любов».

Після богослужіння святиню було перенесено до Стефанівського приділу собору, де вона перебуватиме до 30 січня.

Зазначимо, що поблизу Києво-Печерської Лаври для обігріву паломників, які прийдуть вклонитися Дарам волхвів, стоять автобуси, а також встановлені туалети.

***

Про поклоніння волхвів, що принесли дари – золото, ладан і смирну – Богонемовляті Христу, йдеться в Євангелії від Матфея. Дари волхвів – це одна з небагатьох реліквій, пов`язана із земним життям Спасителя, що збереглася до сьогоднішнього дня.

Згідно з переказами, відображеними в письмових візантійських джерелах, Дари волхвів разом зі Своєю чесною ризою і поясом передала Єрусалимській Церкві Сама Пресвята Богородиця. В Єрусалимі вони перебували до IV століття, за імператора Східної Римської імперії Аркадія (395-408) були перенесені в столицю Візантії — Константинополь.

В афонський монастир св. Павла святиню було передано в 1470 році, після захоплення Константинополя турками.

Золото, принесене волхвами, – це 28 невеликих золотих пластин-підвісок у формі трапецій, чотирикутників і багатокутників, прикрашених витонченим, філігранно виконаним орнаментом. Малюнок на жодній із платівок не повторюється.

Ладан і смирна, принесені роздільно, колись були з’єднані в невеликі, завбільшки з маслину, кульки темного кольору. Їх збереглося біля сімдесятьох. З’єднання це дуже символічне: ладан і смирна, принесені Богові й Людині, з’єднані так само нерозривно, як у Христі з’єдналися дві природи – Божественна й людська.

Священні предмети зберігаються в ковчегах. Один з ковчегів і був принесений в Україну.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви та Київської Митрополії. Також пропонуємо Вам переглянути фотографії з місця події.