Владика взяв участь у заупокійній літії за жертвами Голодомору 1932-1933 років (Київ, Меморіал пам'яті)

 

21 листопада 2014 року, в свято Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, напередодні дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, єпископ Макарівський Іларій взяв участь у заупокійній літії, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Також за поминальною службою за безвинно постраждалими співвітчизниками Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископи – Броварський Феодосій,  Ірпінський Климент, Бородянський  Варсонофій, духовенство м. Києва.

Богослужіння відбулося на території Державного музею «Меморіал пам’яті  жертв голодоморів в Україні» (Київ, вул. Лаврська, 3).

Богослужбові піснеспіви виконав хор Київських духовних академії і семінарії під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка).

Наприкінці, Блаженніший Митрополит Онуфрій поклав квіти до меморіалу та звернувся до присутніх зі словом настанови:

«Дорогі отці і браття, ми сьогодні зібрались тут, щоби вшанувати пам’ять тих, хто загинув від супостатів невинною смертю, хто помер від голоду в ті часи, коли на нашу віру і Христову Церкву були гоніння. Ми прийшли на це місце, щоб згадати усіх, хто став жертвою за нас, просимо Бога, щоб простив їх вільні та невільні гріхи, поселив їх в райських оселях, а нам дав добрий розум, і щоб такі сторінки нашої історії більше не повторювалися. Нехай Господь береже всіх нас».

ДОВІДКА. Національний Музей «Меморіал Пам’яті Жертв Голодоморів в Україні» є центром увіковічення пам’яті людей, які загинули в роки голодоморів, коли в мирний час і за сприятливих кліматичних умов від голоду помирали мільйони. Сьогодні Меморіал є центром вшанування пам’яті померлих, місцем, де кожен має змогу пом’янути своїх безвинно убієнних родичів, співвітчизників та помолитися за їхні душі. Як відомо, тоталітарний більшовицький режим відняв у цих людей не лише свободу й право на життя, а й споконвічне право на гідне поховання за християнськими канонами, а їхні души були позбавлені належних похоронних обрядів.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.