Владика Іларій разом з паломницькою групою здійснив поїздку на Святу Землю

З 26 грудня 2014 року по 2 січня 2015 року, з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископ Макарівський Іларій звершив паломницьку поїздку на Святу Землю.

Преосвященніший владика очолив паломницьку групу Макарівського вікаріатства. Під час паломництва було звершено Божественні літургії в грецькому монастирі Дванадцяти апостолів у Капернаумі та у Свято-Вознесенському жіночому монастирі на Єлеоні. Усюди паломники молилися за нашу Богом бережену землю.

Особливою була літургія, яку відправили в ніч з 1 на 2 січня в храмі Воскресіння Христового (Гробу Господнього) на Святій Голгофі. Службу Божу очолили архієпископ Герасонський Феофан та єпископ Іларій. Їм співслужили прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров) та православні священнослужителі з різних країн світу. Було вознесено молитву за мир в Україні та за упокій спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира.

Також паломницька група на чолі з єпископом Макарівським відвідала інші святині Святої Землі, пов’язані з земним життям Господа нашого Іісуса Христа. Серед них - місто Віфлеєм, де напередодні різдвяних свят на місці народження Спасителя світу прочани молилися за Україну.

Під час паломництва владика Іларій разом з духовенством та вірянами з України, Росії, Білорусі, Грузії зустрівся з Патріархом святого граду Єрусалима та всієї Палестини Феофілом ІІІ.

Єпископ Макарівський розповів про життя Української Православної Церкви. Крім іншого мова йшла про ситуацію, яка склалася в Україні.

Патріарх Феофіл зазначив, що Єрусалимська Церква завжди возносить молитви біля святинь, пов’язаних із земним життям Христа Спасителя, за мир в Україні, і що він особисто дуже співпереживає українську ситуацію і розділяє біль з українським народом.

Владика Іларій передав привітання Предстоятеля Української Православної Церкви. У свою чергу Патріарх святого граду Єрусалима попросив передати привітання з прийдешніми різдвяними святами Блаженнішому митрополиту Київському та всієї України Онуфрію, а також всьому українському народу, запевнивши, що на Святій Землі завжди з радістю чекають на паломників з України.

Усі фотографії події Ви можете переглянути у наступних альбомах:

ЛІТУРГІЯ НА СВЯТІЙ ГОЛГОФІ:



"Святий Боже".Фрагмент літургії.
Храм Гробу Господнього, Єрусалим.

КАПЕРНАУМ:

СВЯТО-ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МОНАСТИР, Г. ЄЛЕОН:

ЗУСТРІЧ З ПАТРІАРХОМ:

ГОРА ФАВОР:

ЩЕ КАПЕРНАУМ:

ГАЛІЛЕЙСЬКЕ МОРЕ:

З АЛЬБОМУ "СМОКОВНИЦЯ ЗАКХЕЯ. ГІРЧИЧНЕ ДЕРЕВО":

КУМРАН:

НА ІОРДАНІ:

ЮДЕЙСЬКА ПУСТЕЛЯ:

У ГРЕЦЬКІЙ ПАТРІАРХІЇ З ВЛАДИКОЮ АРІСТАРХОМ:

МІСЦЕ ВОЗНЕСІННЯ НА ЄЛЕОНІ:

ГОРА СІОН:

ГЕФСІМАНІЯ:

ХРАМ "ОТЧЕ НАШ":

СТІНА ПЛАЧУ:

ВУЛИЦЯ ЄРУСАЛИМУ:

ХРАМ ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО (ГРОБУ ГОСПОДНЬОГО):


Площа перед храмом
(Храм Воскресіння Христового звідусюди затиснутий будівлями. На площі можна побачити вхід до храму (арка ліворуч) та вікно, яке знаходиться біля Святої Голгофи (на фото - велике вікно з решітками праворуч). Храм - значно більший, він тягнеться і наліво, де знаходиться Кувуклія, місце Воскресіння Христа, і направо, де багато приділів для звершення богослужінь).


Камінь Миропомазання
(Він також знаходиться на території храму, навпроти входу, недалеко від Голгофи)

 


За традицією паломники, які проходять Хресним Шляхом Спасителя, несуть на плечах хрест. Його беруть один на всю групу і по черзі несуть від преторії до самого храму Воскресіння Христового.


Свята Голгофа.
Щоб дістатися неї, потрібно піднятися по сходинках. На фото - престол, під яким паломники можуть через скло доторкнутися до каменів Лобного Місця. Праворуч - велика ікона Розіп'яття

  


Колона біля входу у храм. Тріщина у центрі - та сама, з якої вийшов Благодатний вогонь, коли вірних не пустили до храму у Велику Суботу.