Владика взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій пам'яті митрополита Антонія Сурозького (Ріміні, Італія)

25 серпня 2015 року, перебуваючи з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія в Італії на міжнародній виставці-конференції «Митрополит Антоній Сурозький. Моє життя – Христос», вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій підвів її підсумки. Під час візиту до Італії Владику Іларія супроводжував прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров), який також брав участь у цьому заході.

Виставка-конференція, що тривала один тиждень, відбулася в рамках щорічного міжнародного християнського форуму «Meeting Rimini per l'amicizia fra i popoli» (Зустріч в Ріміні задля дружби між народами) в м. Ріміні на Адріатичному узбережжі Італії.

Архієпископ Іларій та архімандрит Філарет були запрошені на «Rimini-Meeting» вже вдруге. Вперше вони відвідали його в серпні 2014 р. Владика Іларій подякував організаторам та учасникам виставки-конференції, присвяченої митрополиту Антонію, за запрошення та підкреслив актуальність вивчення духовної спадщини Сурозького митрополита та впровадження в реалії нашого сьогодення його великого пастирського та проповідницького досвіду.

Передавши благословення та привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія, архієпископ Іларій закликав усіх, вивчаючи духовний досвід владики Антонія, впроваджувати його в життя.

Виставку-конференцію, присвячену митрополиту Антонію, було підготовлено видавництвом «Дух і літера» (Київ), громадською організацією "Еммаус" (Харків), Центром європейської культури «Данте» (Харків), Фондом пам'яті митрополита Антонія Сурозького (Росія, Білорусь, Великобританія), культурним фондом «Християнська Росія» (Серіате, Італія), італійським християнським братством "Comunione e Liberazione" та парафією святителя Амвросія Медіоланського (Мілан, Італія).

У перший день роботи «Rimini-Meeting» з доповідями про владику Антонія для багатотисячної міжнародної аудиторії виступили її провідні куратори: богослов Олександр Філоненко (Харків), філософ та видавець Костянтин Сігов (Київ), поет та видавець Дмитро Строцев (Мінськ), священик та богослов Франческо Браскі (Мілан).

До підготовки та проведення виставки-конференції долучилися не лише провідні дослідники творчої спадщини владики Антонія з Національного університету «Києво-Могилянська академія», Одеської Духовної семінарії, харківського Національного університету ім. В. М. Каразіна, Православного Свято-Тихонівского гуманітарного університету (Москва) та Католицького університету Мілана, але й молоді волонтери з України. Білорусі, Росії, Грузії та Італії, які водили екскурсії по виставці для численних відвідувачів з усього світу.

За тиждень роботи виставку-конференцію відвідали близько дев’ятнадцяти тисяч людей. Відвідувачі з Італії, Франції, Великобританії, Іспанії, США та інших країн через фігуру митрополита Антонія та свідчення екскурсоводів мали змогу познайомитися з Православ’ям. На виставці було представлено більше ста фотографій, цитат з бесід Владики Антонія, а також розповідей про осіб, які вплинули на його духовний шлях: митрополита Веніаміна (Федченкова), архімандрита Афанасія (Нечаєва), архімандрита Лева (Жиллє), протоієрея Георгія Флоровського, монахиню Марію (Скобцову), Володимира Лосського та ін. Неодноразово після завершения екскурсій у відвідувачів були сльози на очах: багато хто відкривав для себе Православну Церкву з її духовним багатством.

Вже понад 30 років «Rimini-Meeting», в контексті якого була представлена виставка-конференція про митрополита Антонія, свідчить про християнську присутність у культурі, політиці, економіці та інших сферах сучасного суспільного життя, збираючи щорічно близько 800 тисяч небайдужих людей, у першу чергу - науковців, богословів, митців, державних діячів Італії, до яких приєднуються запрошені з різних країн світу. Зібрання проходить на території гігантського експоцентру і об’єднує в собі різні формати: виставки-конференції, лекції, семінари, дискусії, концерти, вистави, живе спілкування.