Владика співслужив за всенічним бдінням в канун свята Собору Пресвятої Богородиці (Київ, Лавра)

07 січня 2017 року, ввечері, в післясвято Різдва Христового, напередодні дня Собору Пресвятої Богородиці, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, співслужив за всенічним бдінням, яке в Трапезному храмі святих преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій.

Його Блаженству також співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомельський Тихон, а також духовенство монастиря.

***

На другий день великих свят традиційно відзначається пам'ять тих святих, які мають відношення до події свята. Такі дні називають Соборами (від давньорус. "сборъ" - зібрання). Починаючи з вечора 7 січня за н. ст. ми шануємо всіх тих, хто слугував дивній тайні Боговтілення: в першу чергу Пресвяту та Пречисту Діву Марію, а також - святого праведного Іосифа, царя Давида, який був праотцем по плоті Господа Іісуса Христа, та святого Іакова, брата Господнього, сина святого Іосифа від першого шлюбу, який, за переданням, супроводжував батька та Пресвяту Богородицю під час втечі до Єгипту.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.