Владика співслужив за літургією в середу першого тижня Великого посту (Київ, Лавра)

01 березня 2017 року, в середу першого тижня Великого посту, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, співслужив за літургією Передосвячених Дарів, яку в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству також співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел і братія Лаври в священному сані.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після одпусту Предстоятель привітав з третім днем Великої Чотиридесятниці тих, хто постить, а також закликав все-таки постувати тих, хто ще не розпочав.

***

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.