Владика співслужив за літургією в Неділю Хрестопоклонну (Київ, Лавра)

19 березня 2017 року, в неділю Хрестопоклонну, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій співслужив за літургією, яку в Трапезному храмі на честь святих Антонія та Феодосія Києво-Печерської Лаври звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Також Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон і духовенство Лаври.

За літургією було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Після одпусту Блаженніший Владика побажав усім молитвами Пресвятої Богородиці та силою Чесного і Животворящого Хреста отримати зміцнення сил для подальшого проходження посту, щоб досягти й славного Христового Воскресіння. 

***

Весняне святкування на честь Хреста Господнього бере початок ще з далекого VII століття. В ході ірано-візантійської війни Чесне Древо було захоплене персами. Але імператор Іраклій переможно завершив 26-річну війну з Хозроєм, а Хрест власноруч урочисто вніс у Єрусалим. З того часу починають святкувати річницю повернення великої святині.

Невдовзі це свято отримує загальноцерковне значення і набуває нового змісту. Провівши у пості вже три тижні, людина втомлюється, виснажується і може впасти духом. Аби підтримати вірних, Церква нагадує нам про хресний подвиг Спасителя. А оскільки він нерозривно пов’язаний з Воскресінням, то християни, згадуючи радість Христової Пасхи, підбадьорюються і з новими силами продовжують нести подвиг посту.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.