Владика співслужив за літургією в Неділю про розслабленого (Київ, Лавра)

07 травня 2017 року, в Неділю четверту після Пасхи, про розслабленого, вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, співслужив за літургією, яку в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Архієреям також співслужили священнослужителі Лаври.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про зцілення розслабленого, яке згадується цього дня, та пояснив значення євангельської події для духовного життя християн. Архіпастир особливо звернув увагу на важливість для вірних вміння дякувати Господу: “Ми повинні бути вдячними Богу за усі благодіяння, які отримуємо від Творця”.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

***

Євангельське зачало 4-ї Неділі після Пасхи розповідає про зцілення Господом "розслабленого", тобто паралізованого, який страждав від своєї хвороби 38 років. Богословський зміст цього чуда розкривається в богослужбових текстах, які пропонує на цей день Православна Церква. У них душа кожної людини порівнюється з розслабленим, а причиною хвороби називаються гріхи, які може зцілити лише один Бог. Христос зцілює будь-які хвороби, не тільки тілесні, але й душевні. Від людини вимагається лише щире розкаяння в гріхах і виправлення, тобто неповторення їх у майбутньому, оскільки покаяння неможливе без зміни життя.

За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви.


Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій


Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій