"Дзвони Бишівщини" до свята Апостолів Петра і Павла (липень 2013)

 

Або також Ви можете переглянути цей номер за посиланням.

Щоб завантажити газету у pdf-форматі, перейдіть, будь-ласка, за посиланням у попередньому рядку, натисніть на сторінці "Файл" і оберіть зі списка, що випаде, "Завантажити".

У номері:

  • Відповіді на питання Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України;
  • Звернення до учасників Хресного ходу Преосвященнішого Іларія, єпископа Макарівського;
  • Звернення до учасників Хресного ходу благочинних та священнослужителів Бишівського та Макарівського благочинь;
  • Привітання з липневими значними датами;
  • Об'яви.

Переглянути всі газети, що видаються у Макарівському та Бишівському благочиннях, Ви можете, натиснувши сюди.

Матеріали газети у текстовому форматі Ви можете переглянути нижче.


1 сторінка

Щиросердечно вітаємо всіх зі святом святих славних Першоверховних Апостолів Петра і Павла та зі святом Собору дванадцятьох Апостолів! Бажаємо, вподобляючись святим Апостолам, життям своїм проповідувати Христа Розіп’ятого та прославляти Його Воскреслого!

----------------------

На Ваші запитання відповідає Блаженніший Володимир, Митрополит Київський та всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви

Хто такі апостоли і чому Церква їх так шанує?

Слово „апостол” перекладається з грецької як „посланець”. Апостолами Святе Письмо називає тих, хто мав повеління від Бога сповістити щось людям. Але перш за все апостолами ми називаємо дванадцять найближчих учнів Христових, яких Господь Сам обрав, „щоб були з Ним і щоб посилати їх на проповідь, і щоб вони мали владу зціляти від недугів і виганяти бісів...” (Мк. 3, 14-15). Апостолами називають і 70 інших учнів Христа, які також перебували поруч зі Спасителем.
Але апостоли не тільки були з Христом протягом Його земного життя.
Вони після Вознесіння Господнього проповідували віру у Його Воскресіння всьому світові. Майже всі апостоли прийняли мученицьку кончину за сповідування своєї віри. Довкола апостолів гуртувалася першохристиянська громада.
Саме апостоли поставили перших єпископів, священиків та дияконів, і таким чином започаткували церковну ієрархію.
Апостоли залишили нам письмові свідчення про Христа – чотири Євангелія, Діяння святих апостолів, 21 послання та Одкровення про майбутнє світу.
Тому і шанує Церква святих апостолів, бо через них народи дізналися про Христа та долучилися до Церкви.

Чому саме Петра і Павла Церква обрала серед інших апостолів та назвала першоверховними?

Святі першоверховні апостоли Петро і Павел, святом яких закінчується Петрів піст, разом працювали на ниві Христовій. Але наскільки вони були різними.
Петро мав дружину. А Павел – ні.
Петро був з Христом від самого початку. А Павел Його навіть не бачив.
Петро проповідував переважно серед юдеїв. А Павла ми називаємо апостолом язичників.
Об’єднує цих двох людей, як до речі і інших апостолів, мучеництво за Христа.
Першоверховним апостола Петра Церква називає тому, що саме він на запитання Христа відповів:
„Ти Христос, Син Бога Живого”. За що був названий блаженним та почув у відповідь: „Ти Петро (по-грецькі „камінь”) і на цьому камені Я збудую Церкву Мою, і врата пекла не подолають її, і дам тобі ключі Царства Небесного...” (Мф. 16, 18-19).
Павел, якого до навернення звали Савлом і який був гонителем перших християн, вважав себе найменшим з апостолів. Але хто більше за нього потрудився на ниві проповіді про Христа? Він здійснив декілька місіонерських подорожей, і завдяки цьому Церква і вчення Христове розповсюдилося в усьому відомому тоді цивілізованому світі. Він залишив нам свої послання, які увійшли до Святого Письма і складають значну частину Нового Завіту.
Тому і називає Церква святих апостолів Петра і Павла першоверховними, а день їх пам’яті вважає одним з найбільших церковних свят.

Чи можуть в світі знову з’явитися апостоли?

Служіння самих апостолів у Церкві є неповторним. Апостоли були безпосередніми учнями Христа, основою першохристиянської громади та засновниками церковної ієрархії.
Але апостольське служіння в Церкві не припиняється, і до нього покликаний кожний християнин. Про це свідчить хоч би те, що майже у кожного народа є свої просвітителі та проповідники Євангелія, яких Церква називає рівноапостольними. Для всіх слов’ян це святі рівноапостольні брати Кирил та Мефодій, безпосередньо для нашого народу це свята рівноапостольна велика княгиня Ольга та святий рівноапостольний великий князь Володимир.
Кожен християнин покликаний до місіонерського апостольського служіння, до сповідування істинної віри та свідчення про Христа Воскреслого.
Тому можна сказати, що нових апостолів у світі бути не може, як не може бути і нового Христа, але апостольське місіонерське служіння в церкві не припиниться ніколи.


2 сторінка

Звернення до учасників Хресного ходу з Чудотворною іконою Божої Матері «Призри на Смирення» Преосвященнішого Іларія, єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії, керуючого Макарівським вікаріатством.

Ваше Преосвященство, дорогий владико Даміане! Ваші Високопреподобія та Преподобія, всечестні отці, брати та сестри, боголюбиві учасники Хресного ходу!

Дякуючи вашій подвижницькій місіонерській праці, мешканці нашого краю долучаються до святості Церкви Христової й до тієї благодаті, яку дає нам Пресвята Богородиця через свій чудотворний образ «Призри на Смирення». Хресні ходи стали доброю традицією й на них з радістю чекають як ті, хто бере в них безпосередню участь, так і ті, хто їх зустрічає. Зцілюються недужні, виконуються благочестиві прохання, які були піднесені перед Чудотворною іконою. Ви несете світові і всім людям світло Воскреслого Господа та благословення Пресвятої Богородиці. Й за це – уклінна вам подяка.

Нехай укріпить вас Всемилостивий Господь у вашому служінні Йому, Пресвятій Богородиці, Святій Церкві та народу Божому!

З любов’ю у Христі,
Іларій, єпископ Макарівський,
вікарій Київської Митрополії,
керуючий Макарівським вікаріатством,
Голова Комітету з біоетики та етичних питань
при Священному Синоді Української Православної Церкви

13 липня 2013 року

----------------------

Дорогі наші православні проповідники-місіонери!

І цього року Божого мешканці сіл благословенної землі Макарівської, батьківщини Святителя Димитрія Ростовського, які зустрічають щорічний Хресний хід з Чудотворною іконою, можуть зворушливо промовити, вподобляючись праведній Єлисаветі, матері Іоанна Хрестителя: «І звідки нам радість ця, що прийшла Матір Господа нашого до нас?!..»

Дійсно, Сама Божа Матір іде нашою землею, благословляючи нас. Дякуючи вашим трудам, ми можемо вознести молитви до Пресвятої Богородиці перед Її святим образом, прикладаючись до нього. Це велика і незбагненна милість, яку дарує нам Господь.

Приймаючи всіх учасників благочестивого дійства, ми раді послужити Божій Матері і всім вам. Молимо Господа, щоб і надалі Він, укріпляючи вас, сподобляв нас долучатися до святості й до смирення Пресвятої Богородиці.

З низьким укліном та глибокою вдячністю всім,
благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров),
благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан),
священнослужителі та парафіяни православних храмів Макарівщини.

----------------------

ВІТАЄМО У ЛИПНІ:

12 липня, Святих Апостолів Петра і Павла - престольне свято парафії Апостолів Петра і Павла с. Копилів, настоятель - прот. Володимир Якубенко.

19 липня - день народження свящ. Романа Задорожнього, настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці (с. Ясногородка).

25 липня, Святих мучеників Прокла та Іларія - день тезоіменитства єпископа Макарівського Іларія.

28 липня, Святого рівноапостольного князя Володимира, 1025-річчя Хрещення Русі -

  • день тезоіменитства Блаженнішого Володимира,Митрополита Київського та всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. Іс полла еті, Деспота, Ваше Блаженство!
  • день тезоіменитства прот. Володимира Якубенка, настоятеля парафії святих Апостолів Петра і Павла (с. Копилів);
  • день тезоіменитства свящ. Володимира Гмирянського, настоятеля парафії Різдва Божої Матері (с. Чорногородка).

29 липня 2007 - день архієрейської хіротонії єпископа Макарівського Іларія. На многая літа, дорогий наш владико!

Зичимо всесильної допомоги та укріплення від Всемилостивого Господа в подальших трудах на ниві Христовій!

----------------------

Щонеділі з 17:00 благочинний Бишівського церковного округу Київської єпархії, депутат Макарівської районної ради, голова постійної комісії з благодійництва архімандрит Філарет (Єгоров) веде прийом в кабінеті при храмі Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня. В цей час Ви можете звернутися до нього з Вашими запитаннями.

Щомісячно проводяться збори духовенства Бишівського благочиння. Священнослужителі з’ясовують питання щодо духовного життя та розвитку парафій нашого церковного округу.