Архієрейська служба та зустріч Чудотворної ікони (Лишня)

 

7 червня, у свято Третього обрітення глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію у храмі преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров) та клірики Макарівського вікаріатства.

Напередодні у с. Лишня урочисто зустріли ікону Божої Матері «Страсна». Цей чудотворний образ постійно перебуває в Свято-Покровському храмі с. Отченашівка Вінницької області (настоятель – ієрей Іоанн Журжик) і прибув до Свято-Покровського храму с. Бишів Бишівського благочиння  у неділю, 2 червня.

У Лишні до ікони мали змогу прикластися всі, хто молився за богослужінням, а особливо – вихованці та вихователі харківської школи-інтернату №8 для дітей з хворобою ДЦП та наслідками поліомієліту, для яких зусиллями місцевої церковної громади та відділом соцільно-благодійницького служіння Бишівського благочиння наразі влаштовано православний табір відпочинку при духовному соціально-просвітницькому центрі «Ковчег» с. Лишня.

Після Євангельського читання Преосвященніший Владика виголосив проповідь, у якій підкреслив, що тільки через боротьбу з гріхом ми можемо молитвами Божої Матері наближатися до Господа, до повноти життя. І саме в цьому полягає сенс зростання у Христі.

По завершенні Божественної літургії відбулося славлення перед чудотворним образом. Владика Іларій підніс молитву до Пресвятої Богородиці і передав поклін, привітання та благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. Від імені благочиння та парафії архімандрит Філарет подякував керуючому Макарівським вікаріатством за звершену літургію та попросив передати подяку Його Блаженству, підкресливши, що дійсно велика милість Божа в тому, що Бишівське благочиння благословила через чудотворний образ Сама Пресвята Богородиця.

Клірики Бишівщини вручили Його Преосвященству в дар настільний хрест, виготовлений за єрусалимськими традиціями як знак того, що Преосвященніший Владика своїм архіпастирським служінням допомагає нести пастві ввіреного йому вікаріатства особистий для кожного життєвий хрест.

 

Кожного з присутніх архієрей окропив святою водою. Всі отримали подарунки: ікони Воскресіння Христового та натільні хрести. Священнослужителі на чолі з благочинним та єпископом Іларієм обговорили поточні питання життя Бишівського благочиння.

Цього ж дня Його Преосвященство поспілкувався з юними парафіянами храму Преподобної Параскеви Сербської – вихованцями дитсадку «Сонечко» с. Лишня, учнями молодших класів лишнянської загальноосвітньої школи, дітьми-гостями з Харкова, їх вчителями та наставниками.  

Хорові колективи «Сік землі» с. Лишня (худ. керівник – С. Керусенко, муз. керівник – О. Мельникович) та «Калиновий гай» (керівник – С. Колесник) виконали народні канти, присвячені Пресвятій Богородиці.

Кілька днів ікона «Страсна» перебуватиме в храмі преподобної Параскеви – адміністративному центрі Бишівського благочиння. Потім святиня хресним ходом мандруватиме іншими парафіями Бишівщини.

Переглянути всі фотографії події Ви можете за посиланням.