Владика очолив круглий стіл з біоетики в рамках ХІІ КЛБІ (Лишня, Бишівське)

 

2 серпня 2014 року у православному духовно-просвітницькому і соціальному центрі «Ковчег» на парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району завершив роботу двотижневий ХІІ Київський літній богословський інститут (КЛБІ), що пройшов з благословення Священноначалія Української Православної Церкви.

22 липня Інститут відвідав Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, Голова Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді Української Православної Церкви, керуючий Макарівським вікаріатством.

Його Преосвященство очолив круглий стіл на тему «Біоетика», у якому взяли участь голова Синодального відділу благодійності і соціального служіння Української Православної Церкви архідиякон Сергій Косовський, настоятель парафії Преподобної Параскеви Сербської, благочинний Бишівського благочиння, співробітник Комітету з біоетики та етичних питань архімандрит Філарет (Єгоров), директор науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» Костянтин Сігов – співорганізатор КЛБІ, ректор Паризької духовної семінарії Сан-Сюльпіс священик Дідьє Берте, професор Свято-Тихонівського православного університету Ірина Багратіон-Мухранелі (Москва), український філософ, викладач Об’єднаної богословської аспірантури Руської Православної Церкви ім. свв. Кирила і Мефодія Олександр Філоненко та інші учасники потужного науково-богословського форуму.

На круглому столі були підняті питання абортів, евтаназії, інвалідності, цінності людського життя, секулярного і християнського погляду на них.

27 липня владика Іларій очолив Божественну літургію у храмі на честь священномученика Климента Римського, що розташований у куполі «Ковчегу». За Літургією молилися викладачі та студенти КЛБІ з різних країн світу, яким єпископ Іларій передав привітання від Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри владики Онуфрія.

Під час відвідин Інституту Голова комітету з біоетики та етичних питань відзначив, що літній богословський інститут — дуже важлива місіонерська справа, яку потрібно продовжувати. Вона уможливлює живе спілкування однодумців, які прагнуть не просто до інтелектуально-богословського збагачення, але в першу чергу до життя і зростання у Христі.

Цьогоріч в Інституті, загальною темою якого була «Спілкування-койнонія», взяли участь викладачі — богослови, філософи, культурологи, фахівці гуманітарної думки та соціальні працівники — з України, Франції, Італії, Німеччини, США, Грузії, Росії, Білорусі та інших країн. Серед них - настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар), професор славістики університету Батлера м. Індіанаполіс (штат Індіана, США) Пол Вальєр, директор Вищої школи (College Superieur) Жан-Ноель Дюмон (Ліон), видатний французький християнський педагог Маргарит Лена (Париж), директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського священик Войчех Сурувка (Київ), видатний російський філософ Анатолій Ахутін (Москва), християнські педагоги і катехізатори Андрій та Каріна Черняк (Москва), клірик Спасо-Преображанського храму на Теремках, автор книг з літургіки протоієрей Андрій Дудченко, секретар Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Богдан Огульчанський, професор Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Віктор Малахов, професор філософії Олексій Панич (Київ), каліграф, дизайнер Олексій Чекаль (Харків) та інші.

Серед студентів були представники Київської духовної академії і семінарії, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, Європейського гуманітарного університету (Вільнюс), університету Сорбонни (Париж) та ін.

У рамках теми «Спілкування-койнонія» відбулися курси з біблійного богослов’я спілкування (архім. Амвросій (Макар), А. Черняк), богослов’я митрополита Антонія Сурозького (О. Філоненко), богослов’я Книги Псалмів (П. Вальєр), християнської педагогіки і освіти (М. Лена), християнських основи творчості Шарля Пегі (Ж.-Н. Дюмон), совісті і політики у працях позиція Ханни Арендт (свящ. Дідьє Берте), життя християнських спільнот у сучасному світі (К. Черняк) та ін.

В інституті також діяла «Дитяча Академія», де діти та підлітки займалися за окремою програмою: біблійні заняття, літургійні заняття, іконопис, науковий клуб, різноманітні майстер-класи. Їх проводили як спеціально запрошені викладачі, так і ті, хто читає лекції у «дорослій» програмі.

***

Київські літні богословські інститути відбуваються вже дванадцятий рік поспіль з благословення Священноначалія Української Православної Церкви. Організатори Інституту — Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур», науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА (директор – Костянтин Сігов).

Заняття КЛБІ звернені до всіх, хто прагне розширити свій богословський, філософський та культурний світогляд. Слухачами КЛБІ є переважно студенти, випускники та викладачі світських та духовних навчальних закладів з України та інших країн і всі зацікавлені у підвищенні рівня богословських знань. Окрему програму розроблено для дітей, які навчаються разом з дорослими за особливою методою.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.