Архієрейська служба в Лишні (Бишівське благочиння)

03 січня 2016 року, в день пам'яті святителя Філарета Київського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія архієпископ Макарівський Іларій, Керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння.

Зустрічаючи владику, від імені територіальної громади його привітав сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель та благочинний архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися ігуменя Аполінарія (Цвіркун) зі скита Іверської ікони Божої Матері с. Соболівка (Житомирська область), що належить до ставропігійного монастиря на честь Афонської ікони Богородиці, разом з благочинною монахинею Клавдією та представником обителі. На криласі співав Архієрейський молодіжний хор Макарівського вікаріатства (регент - Ольга Амєліна).

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій зазначив, що християнин, попри всі випробування, повинен зберігати вірність Богу та Церкві. Саме це ствердив своїм життям святитель Київський Філарет.

По завершенні сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитву Господу Вседержителю за мир в Україні. Після Запричастного вірша православні народні канти виконав місцевий аматорський гурт "Сік землі" (керівник - Софія Керусенко).

Наприкінці Божественної літургії відбувся чин славлення перед іконою святителя Філарета Київського з піднесенням молитви до нього.

Владика Іларій привітав усіх з черговим днем святого різдвяного посту та прийдешніми різдвяними святами. Також Його Високопреосвященство, від імені Предстоятеля Української Православної Церкви, поздоровив настоятеля храма та благочинного архімандрита Філарета з днем тезоіменитства та вручив йому в подарунок ікону Пресвятої Богородиці "Ігуменя гори Афонської".

До привітань Керуючого вікаріатством приєдналися священнослужителі благочиння та парафіяни храмів Макарівщини.

Також архієрей передав усім присутнім благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Архімандрит Філарет подякував владиці за звершену Божественну літургію, щирі слова привітання та  благословення від Предстоятеля Української Православної Церкви.

Юні парафіяни Чипріян та Ґабріела Єсиненку, молдавани за походженням, дали для присутніх невеликий концерт, виконавши кілька мелодій, серед них - традиційні українські передрізвяні піснеспіви.

Цього ж дня архієпископ Макарівський оглянув хід будівельних і оздоблювальних робіт у двох храмах, що споруджуються на парафії на честь ікони Божої Матері "Всецариця" в селі Осикове, та дав необхідні поради.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.


 

В Осиковому: