Архієрейська служба в день шанування Августовської ікони Божої Матері (Рожів, Бишівське)

15 вересня 2016 року, на другий день після дня шанування ікони Пресвятої Богородиці "Августовська", з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, звершив Божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Рожів Бишівського благочиння. Цього дня тут відзначають свято на честь місцево пошанованого Августовського образу Божої Матері.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель парафії протоієрей Віктор Мозговий, духовенство Макарівського вікаріатства.

Після сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.

Перед відпустом Божественої літургії відбувся чин славлення перед давньою Августовською іконою з піднесенням молитви до Пресвятої Діви Марії.

Архієрей привітав усіх зі святом і зазначив, що до Божої Матері ми не тільки повинні звертатися з різними проханнями, але й маємо завжди прославляти, ублажати Ту, яка народила Спасителя світу.

Владика Іларій передав благословення та привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Благочинний і настоятель храму від імені духовенства та всіх присутніх подякували Його Високопреосвященству за звершену літургію та передане благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

До речі, Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться на парафії с. Рожів, дуже давній. В період радянської влади, коли скрізь знущалися над святинями, цю ікону рубали гвинтівкою - на лику Пречистої залишилися подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі однієї жительки Рожева. Коли в селі відкрили храм, вона віддала ікону до церкви, де тепер кожен може вклонитися та помолитися перед цією святинею.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.


Августовська ікона Божої Матері, що перебуває в храмі с. Рожів