Відбулося зібрання священнослужителів Бишівського благочиння (Бишів)

26 грудня 2016 року, в понеділок 28-ї седмиці після П'ятдесятниці, в день пам'яті святих мучеників Євстратія, Авксентія, Євгена, Мардарія та Ореста, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, в Свято-Покровському храмі с. Бишів відбулося зібрання священнослужителів Бишівського благочиння.

Перед початком Божественної літургії, яку відправив благочинний архімандрит Філарет (Єгоров) у співслужінні з настоятелем храму протоієреєм Петром Подунайчуком і кліриками благочиння, священнослужителі підійшли до таїнства сповіді, яке звершив духівник благочиння.

Після Євангельського читання архімандрит Філарет виголосив проповідь, у якій розповів про життя та страждання святих мучеників, пам'ять яких нині вшановується, та звернув увагу на зв'язок їхньої молитовної спадщини з літургійною практикою Православної Церкви. Зокрема, молитва, яку промовив перед мученицькою смертю святий Мардарій - "Владыко Боже, Отче Вседержителю.." - читається в кінці Третього Часу та на Полунощниці. Передсмертна молитва святого Євстратія "Величая, величаю Тя, Господи..." промовляється на суботній Полунощниці.

Після сугубої єктенії було вознесено молитву Господу Вседержителю за мир в Україні. На заупокійній єктенії по-особливому пом'янули всіх загиблих та убієнних.

По завершенні літургії архімандрит Філарет подякував клірикам благочиння за спільні молитви та труди на благо Святої Церкви, зазначивши, що через таїнство сповіді людина, в боротьбі з собою, продовжує свій шлях до Господа Бога.

Також цього дня, на зборах, які відбулися після літургії, священнослужителі обговорили актуальні питання парафіяльного життя.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.